Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
20°
Для слабовидящих
20°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: heakord
Teema: Lumekoristus Narva mnt 84->Konsum vol#3

> Meile teadaolevalt on OÜ Horeksal Grupp lumetõrje teinud 8.01.2019 ja 16.01.2019

08.01 tõesti oli tehtud mingi katse puhastada tänavat, aga jäljed näitasid tol õhtul et suur traktor sõitis Narva mäelt mööda maja nr84, sõitis mitu meetrit edasi mööda kõnniteed ja siis sõitis maha sõiduteelt ning tuli tagasi kõnniteele juba nurga peal.
Ühelt poolt põhjuseks võiks olla et juba nii kui nii kitsal kõnniteel lisaks põõsastes seisab ajutine teemärk et 50 m pärast on ehitusmasinad (Delta ehitusplatsist). Selle asukoht põõsade vahel on kahtlane, millele tahaks linna tahelepanu pöörata. See võiks ju asuda saare keset teed, mitte kõnniteel.
Teiselt poolt kui suurem traktor ei mahu, siis peab bobcati saatma või siis kedagi labidaga. Kui lepingut ei saa peatada, siis tuleb ju trahvida. Kas trahve tegemata töö eest lepingus ei olnud määratud?

Hetkseseisuga vahepeal kõik natuke sulas ära, siis muutus jälle jääks, nüüd on kuumaastik.


Kaua võib...

Esitaja: J. M.
Esitatud: 22.01.2019

Vastus

Tere!

Linnavalitsus tõdeb, et nimetatud kõnnitee hooldusega on sel talvel tõsiseid probleeme. Kõnniteed peab hooldama Maa-amet, kes on küll selgitanud, miks kõnniteed kohe talve alguses ei hooldatud, kuid kahetsusväärne on see, et endiselt ei suudeta tagada kõnniteel nõutavat taset. Linnavalitsus on korduvalt juhtinud Maa-ameti tähelepanu puudustele kõnnitee hoolduses.

Kontrollimisel 12.veebruaril oli peale lumesadu siiski kõnniteel lumi koristatud ning kõnnitee seisukord oli rahuldav. Loodame väga, et edaspidi suudab hooldusfirma teha kõnniteel heakorratöid õigeaegselt ning jalakäijatel on seal liikumine turvaline.

Lugupidamisega

Vastaja: Ülle Neeme
linnakantselei
menetlusteenistus
juhtivmenetleja
ulle.neeme@raad.tartu.ee
Vastatud: 13.02.2019