Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
Для слабовидящих
-21°

Biokomposiitide ja keskkonnasõbralike ehitusmaterjalide töötuba

Head tartlased!

 

31. mail 2017 kell 14–16 toimub Tartu Loodusmajas (Lille 10) projekti Osirys raames biokomposiitide ja keskkonnasõbralike ehitusmaterjalide töötuba.

 

Hoonete sisekliima parandamine, ruumide õhukvaliteedi tõstmine ja ehitusmaterjalidest eralduvate saasteainete vähendamine on olnud üheks oluliseks väljakutseks uute ehitusmaterjalide väljatöötamisel.

 

Projekti Osirys eesmärgiks on olnud arendada metsa-põhiste biokomposiitide väljatöötamine, mida on võimalik kasutada välis- ja siseseina elementide aga ka klaasfassaadi elementide tootmisel. Projekti tulemusena loodud ehituselemente on võimalik kasutada nii uute hoonete rajamaisel kui ka olemasolevate hoonete renoveerimisel. Uudsed elemendid põhinevad peamiselt looduslikel materjalidel, on piisavalt paindlikud, et kasutada Lõuna- ja Põhja-Euroopa tingimustes ning on oma elukaare lõpus lihtsamini taaskasutatavad, kui traditsioonilised ehitusmaterjalid.

 

Projekti raames välja töötatud ehituselementide üheks katsetuskohaks on 2017. aasta augustis avatav Reiniku kooli staadionihoone (Riia 25).

 

Töötoa kava:
14.00     Avasõnad
14.05     Innovation at Tartu - Kaspar Alev, Tartu Linnavalitsus
14:20     Driving Biocomposites into Real-world Applications - Dr Miriam Garcia, PhD; Division for Sustainable Construction of TECNALIA; Materials area

14:40     Key Innovations and Business Impact - Chris Hare; NetComposites Ltd, Research & Technology Manager

15:00     Arutelu ja küsimused

15:30     Riia 25 valmiva staadionihoone külastus

 

Kontakt ja küsimused:

Kaspar Alev

Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakond

+372 524 2859

kaspar.alev@raad.tartu.ee

 

Palun registreeruge alloleva vormi kaudu!

 

*Kohustuslik väli

 

E-post*

Organisatsioon

Kontakttelefon