Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Tartus annab Teatejooksule stardi president Kersti Kaljulaid

Heategevusjooks Фото: Aive Urberg

3 мая / 9. mail kell 14.00 annab president Kersti Kaljulaid Tartu Raekoja platsil stardi heategevuslikule Teatejooksule. Päeva alustavad Tartu koolid liikumispäevaga.

9. mail toimub üle-eestiline heategevuslik Teatejooks ning Tartu Raekoja platsil läheb starti üle 1000 noore. Jooksule annab stardi president Kersti Kaljulaid, kes ka eelmisel aastal Tallinnas koos noortega Teatejooksu läbi jooksis. Jooksul osalevad 5.-9. klassi õpilased 8-liikmeliste võistkondadena, kusjuures igas võistkonnas vähemalt pooled peavad olema tüdrukud.

 Teatejooks koos presidendiga on ilus kulminatsioon Tartu koolide liikumispäevale. Samal ajal toimuvad Teatejooksud veel 25 Eestimaa paigas.

“Teist aastat järjest maikuus on Tartu koolides liikumine ametlikult koolipäeva osa. Toimuvad õuesõppetunnid, tundides liikumispausid, vahetundides mängulised ja tantsulised tegevused ning küllap iga kool leiutab veel mõne nutika viisi, kuidas motiveerida lapsi liikuma. See on väike, aga oluline samm noorte liikumisharjumuste paranemiseks,“ ütles algatuse eestvedaja Erik Pallase.

Tänavu toimub Teatejooks 14. korda ning sel aastal paneb Teatejooks õla alla ratastoolilastele koosmängimise võimaluste loomisele. Aitame koguda toetust Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse läheduses paikneva ratastoolipargi laiendamiseks. Keskuse mänguala kõrvale kavandatakse mitut uut atraktsiooni, sealhulgas ronimislinnakut ja eri kõrgustega liivakaste, mis võimaldavad liikumisvõime kaotanud lastel mängida õues koos teiste lastega.

Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab toetada aastaringselt helistades heategevusnumbrile 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.

Lisainfo:
Erik Pallase
Tel: 502 1766
E-post: info@lapsedtrenni.ee
www.lapsedtrenni.ee
www.teatejooks.ee

Последнее изменение 03.05.2019