Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Registreeru tervisepäevale!

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

20 мая / Sel kolmapäeval, 22. mail kell 16 algab Küüni tänava pargis Tartu linna tervisepäev.

Huvilised saavad osaleda 3-, 6- või 10-kilomeetrisel tervisekõnnil, teha proovisõitu Tartu rattaringluse elektrijalgrattaga ja õppida esmaabi andmist. Kohapeal jagatakse tervisenõuandeid ja saab õppida efektiivset kepikõnnitehnikat.

Esmakordselt toimub tänavu tervisekõnd lisaks 10 ja 6 km pikkustele radadele ka 3-kilomeetrisel distantsil. Tervisekõnniks saab kohapeal isikut tõendava dokumendi alusel rentida ILUUM-telgist tasuta kõnnikeppe. Pärast tervisekõndi toimub auhinnaloos, kus kõikide registreerunud osalejate vahel loositakse välja mõnusat liikumist toetav valge tõukeratas Kickbike City G4.
Tartu abilinnapea Mihkel Lees ütles, et linnavalitsus peab tartlaste liikumisharjumuste toetamist väga oluliseks. "Tervisepäeva korraldatakse juba 15. korda ja see on tartlaste seas populaarne. Linn toetab igati tervislike eluviiside harrastamist ja panustab järjepidevalt liikumist toetava linnaruumi loomisesse ning toetab tervisespordiüritusi," lisas Lees.

Tervisepäevale saab registreeruda elektroonilisel registreerumislehel SIIN või meiliaadressil tht@raad.tartu.ee . Teatada tuleb osaleja nimi, vanus, meiliaadress, distants ning olemasolul meeskonna nimi. Nii interneti kui meili teel registreerumine on avatud 22. mail kella 12ni. Kohapeal registreerumist ei toimu, kuid loomulikult võib kaasa kõndida ka eelnevalt registreerumata. Auhinnaloosis osalevad siiski vaid eelnevalt registreerunud osalejad!

Eriti oodatud on, et asutused tuleksid tervisekõnnile oma meeskondadega - meeskonnaks loetakse gruppi alates 10 inimesest. Osalenud meeskondade vahel läheb loosi meeskonna ühine laevasõit Emajõel.

Tervisepäeva avavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Mihkel Lees. Selleaastase ühisvõimlemise viib läbi Dorpat Tervis OÜ füsioterapeut Kerli Djomina.

AJAKAVA
22. mai, Küüni tänava park

15:30-16:00 kõnnikeppide rent
15:30-16:00 rattaringluse elektrijalgratta proovisõidud
16:00 avamine
16:10 ühisvõimlemine
16:15 start 10 km
16:20 start 6 km ja 3 km
17:30-17:45 rattaringluse elektrijalgratta proovisõidud
17:45- 18:00 rattaringluse tutvustus
18:00 kokkuvõtted, auhindade loosimine

Küüni tänava pargis jagab terviseteavet Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond, tervisenõu annab ja oma teenuseid tutvustab Dorpat Tervis OÜ, rattaringluse elektrijalgratast tutvustab ning proovisõitu võimaldab Tartu Linnatransport, vaktsineerimis- ja esmaabiprojekti loenguid ning koolitusi tutvustab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts ja päeva juhib Sven Sumberg.

Tervisepäeval osalemine on tasuta. Seda korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.

Rajaskeemi lingid: 10 km, 6 km, 3 km.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse tervisespetsialist Riin Saaremõts, tel 5309 9138.

Последнее изменение 21.05.2019