Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Euroopa tipp-muuseumid kogunevad ERMi konverentsile

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

5 ноября / 7.-9. novembril 2019 toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis Euroopa muuseumite aastakonverents pealkirjaga „Muuseumid 2030 – retseptid tulevikuks“.

Üheskoos arutatakse, kuidas saavad muuseumid kaasa aidata sellele, et kasvaks üleüldine heaolu ja juurduks (keskkonna)säästlik mõtte- ja käitumisviis.

Konverents on pühendatud ÜRO deklaratsioonile „Muudame maailma: säästva arengu tegevuskava aastaks 2030“, süvitsi arutatakse kahte selle tegevuskava punkti. Esimene neist, eesmärk 11, visandab linnad jt asulad, mis on säästlikud, turvalised, kaasavad ja elujõulised. Eesmärk 16 aga räägib rahumeelsetest ühiskondadest, kus kõikidele on tagatud õiguskaitse ning institutsioonid on tõhusad, vastutustundlikud ja kaasavad.

Konverentsil arutavad u 220 osalejat ja 33 esinejat kõikjalt Euroopast ja kaugemaltki, kuidas saavad muuseumid panustada nende eesmärkide täitmisse; või veelgi enam – olla siin suunanäitajaks.

NEMO Euroopa Muuseumiorganisatsioonide Võrgustik koondab üle 30 000 muuseumi ja valdkonnaorganisatsiooni. Selle eesmärk on esindada ja arendada muuseumivaldkonda Euroopas.

Konverentsi korraldavad NEMO, Eesti Muuseumiühing ja Eesti Rahva Muuseum. Seda toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: ERMi teadusdirektor Pille Runnel, pille.runnel@erm.ee, +372 736 3013

Последнее изменение 05.11.2019