Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Tartu linna tuleva aasta eelarve fookuses on korras koolid ja hea elukeskkond

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Annelina gümnaasiumi eskiis

20 ноября / Tartu linnavalitsus esitas linnavolikogule 2020. aasta eelarve eelnõu, mille kogumaht on 208,1 miljonit eurot.

Tuleva aasta eelarve fookuses on korras koolid ning lasteaiad, parem elu- ja ettevõtluskeskkond ning Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna programmi ettevalmistused. 

"Keskkonnasäästlik ja mugav ühistransport, turvalised ühendusteed Riia tänava viadukti ja tunnelite ning mitmete kergliiklusteede näol, südalinna tänavate uuendamine, Annelinna tänavavalgustuse põhjalik renoveerimine, parem ligipääs ning parkimistingimused Mõisavahe 9-korruseliste majade ümbruses," tõi linnapea Urmas Klaas näiteid paljusid tartlasi puudutavatest investeeringutest ja elukeskkonna arendamisest. 

Linnapea tõi välja, et haridusvaldkonna kulud moodustavad kokku 51 protsenti linnaeelarvest. Investeeringuteks on kavandatud ligi 14 miljonit eurot. "Linn jätkab koolide renoveerimise programmi elluviimist – 2020. aasta 1. septembril avab täielikult renoveerituna uksed linna suurim kool Annelinna gümnaasium ja algab Kroonuaia kooli projekteerimine. Remonditakse Pääsupesa lasteaed ja mitme lasteaia rühmaruume," rääkis linnapea.   

Sotsiaal – ja tervishoiuvaldkonnas keskendutakse väärikalt vananemise toetamisele, puuetega inimeste elutingimuste parandamisele ning tartlaste elupäästevõimekuse arendamisele. Suurendatakse koduhoolduse mahtu, valmistatakse ette Nõlvaku hooldekodu ehitust ning koostatakse väärikalt vananemise strateegiadokument. Lisaks kohandatakse puuetega inimeste eluruume plaanitust suuremas mahus. Samuti saavad umbes 1300 Tartu põhikoolide lõpuklasside õpilast elupäästva esmaabi koolituse. Linn ehitab Tüve tänavale kaks sotsiaalüürimaja.

Mitmed kultuurivaldkonna tähtsamad tegemised on seotud 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlivõidu ja programmi ettevalmistamisega. Samuti jätkatakse südalinna kultuurikeskuse projekti ettevalmistamist. Linlastele paremate sportimis- ja vaba aja veetmise võimaluste loomiseks algab Annemõisa jalgpalli sisehalli ehitus ja Annelinna rajatakse ka uus mängu- ja spordiväljak. Koos lodjakoja ehitusega korrastatakse Emajõeäärsed rannaalad.

Linn jätkab kergliiklusteede rajamist. Valmivad Vaksali tn – Eesti Maaülikool - Waldorfkooli suunaline kergliiklustee ning Rahinge-Ilmatsalu kergliiklustee. Kesklinna piirkonnas jätkub Vanemuise ja Ülikooli tänava remont ning algavad tööd Riia maantee viadukti  ja tunnelite ehitusel. Täiendavaid investeeringuid tehakse ka linlaste poolt väga hästi omaks võetud rattaringlussüsteemi arendamiseks. Suuremat tähelepanu saavad linna rohealad ja pargid, millele koostatakse hoolduskavad. Linn toetab ka kogukonnakeskse linnaaianduse arendamist. 

Palgatõusu planeeritakse koolide ja lasteaedade õpetajatele, kultuuri- ning sotsiaaltöötajatele.

Järgmise aasta linnaeelarve kasvab võrreldes 2019. aasta esialgse eelarvega 16 miljonit eurot ehk üle kaheksa protsendi. „Tartu hoiab eelarvepoliitikas ka edaspidi vastutustundlikku joont, järgides, et põhitegevuse tulud kasvaksid kiiremini kui kulud,“ ütles Urmas Klaas.

Eelarve eelnõu esimene lugemine on kavas linnavolikogu 5. detsembri istungil.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145;  rahandusosakonna juhataja Külli Lust, tel 736 1148, 505 9643.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Последнее изменение 20.11.2019