Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Teaduspark investeeris kriisi ajal rohelisse energiasse ja käivitas uue inkubaatori TÜ Delta ettevõtlusmajas

Tartu Teaduspark SA

Teaduspark Фото: Can Ülger

26 мая / Tartu teaduspark, teadus- ja tehnoloogia ettevõtete kodu Tartu linna serval, teeb peatselt suure sammu rohelise energiakasutuse suunas.

Koostöös ettevõttega Solar Wheel OÜ projekteeriti ja ehitati päikesejaam võimsusega 200 kW ja tootlikkusega 179 MWh aastas, mis katab teaduspargi elektrikulust 20%. Koos oma asukatega on SA Tartu Teaduspark teinud esimesel poolaastal kokku enam 800 000€ suuruse investeeringu kinnisvara arendamisse ja uutesse seadmetesse, et soodustada ettevõtete arengut ja kasvu.
 
„Lisaks päikesejaama käivitamisele oleme koostöös oma edukate asukatega, Evikon MCI OÜ, Solis BioDyne OÜ ja Eesti Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS ja teiste, renoveerinud vastavalt firmade uutele vajadustele 1800 m2 labori-, tootmis- ja büroopinda, “ selgitas teaduspargi juhatuse liige Toomas Noorem. Eriolukorra ajal jätkas teaduspark juba planeeritud ehitustegevustega ja kasutas kriisi kui võimalust protsessi kiirendada.   
 
Kadri Artma, Solis Biodyne OÜ juhataja, tõi esile, et samal ajal kui paljud majandussektorid tegelevad ellujäämisega on Tartu Teaduspark koos oma asukatega aidanud otseselt leevendada Covid19 tingitud kriisiolukorda. “Meie firma Solis BioDyne on aidanud Covid19 testimiseks kasutatavate toodetega. Tartu Teaduspark on kriisiajal investeerinud keskkonna parendamisse nii teaduspargis kui ka laiemalt, käivitades pikaajalise positiivse mõjuga päikeseenergia lahenduse. See kõik on kooskõlas meie ühise sooviga muuta maailm rohelisemaks,“ täpsustas Artma
 
Vahetult enne kriisi algust kolis osa teaduspargi meeskonnast Tartu Ülikooli Delta innovatsioonikeskuse ettevõtlusmajja. Eriolukorra lõppedes avas seal uksed uus 48 töökohaga S2B Work Space avatud kontor, kus töötavad teiste seas Eesti Energia arendajate tiim ning startupid SpaceIT, FutuClass ja Salv Technologies. Lisaks inkubatsiooniga liitunud ettevõtele on alates 1. juunist võimalus töökohta rentida ka teistel startup-mõttemaailmaga vabakutselistel ja väiksematel tiimidel.  
 
„Tartu Ülikooli ettevõtlusmajja kolimise eesmärk on luua rohkem võimalusi teaduspõhiste ettevõtete arenemiseks ja tekkimiseks,“ selgitas Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits. “Alates 2017. aastast toetame aktiivselt kosmosetehnoloogiate ja -andmetega tegelevaid ettevõtteid Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorina (ESA BIC Estonia). Käesoleval aastal käivitasime inkubatsiooniprogrammi S2B Launchpad teadus- ja teadmismahukatel äriprojektide turule jõudmise toetamiseks ja investorvalmiduse tõstmiseks. Inkubaatori tiimid koos startup kogukonnaliikmetega teevad S2B vabakontorist ideaalse keskkonna uute ideede arendamiseks,” täpsustas Kurvits.
 
Lisainfo:
SA Tartu Teaduspark (https://teaduspark.ee) on 28 aastat toetanud tehnoloogia- ja teadusmahukate ettevõtete arengut. Riia tänava lõpus asuvas viies majas, 12000 ruutmeetril, tegutseb enam kui 70 edukat ettevõtet. Tartu Teaduspark (TTP) on asutatud 1992. aastal esimese omalaadse organisatsioonina Balti riikides. Asutajateks olid Tartu linn ja maakond, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja TÜ Füüsika Instituut. Tartu Teaduspargi kui innovatsiooni tugistruktuuri  missiooniks on teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete tekke, arendamise ning tegevuse toetamine, pakkudes infrastruktuuri- ja äriarendusteenust Tartu regioonis.
 
S2B Launchpad (https://teaduspark.ee/inkubatsioon/s2b-launchpad/) on Tartu Teaduspargi poolt loodud 12+12 kuuline inkubatsiooniprogramm, kuhu saavad kandideerida tiimid/idufirmad, kellel on nutikas ning skaleeruv osalise teostusega idee, mida on võimalik testida klientide peal. Kõige olulisem on tiim ning nende motivatsioon kiirelt ja fokuseeritult liikuda ideest tooteni, edasi klientide ja investoriteni. Liituda saavad valitud tiimid, kes on saatnud jooksva kuu 15. kuupäevaks oma taotluse ning läbinud edukalt vastuvõtupaneeli.
 
Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Estonia) (https://www.esabic.ee) on esimene omataoline Baltikumis. Kosmose äriinkubaatori eesmärk on luua uusi töökohti ning arendada kohalikku majandust. Tartus ja Tallinnas asuva kosmose äriinkubaatori eesmärk on viie aasta jooksul aidata 20-nel Eesti kosmose idufirmal jõuda rahvusvahelisele turule, pakkudes neile toote arendamiseks 50 000 euro suurust toetust ning valdkonnaspetsiifilisi mentoreid.  
 
Solar Wheel OÜ (www.paikeseratas.ee) pakub päikeseelektrijaamade projekteerimist, ehitamist ja järelhooldust era- ning äriklientidele. Lisaks tavapärasele projektimüügile pakub Solar Wheel oma klientidele päikeseelektrijaamasid üüri- ja teenuse põhimõttel.
 
Solis BioDyne OÜ (https://www.solisbiodyne.com) on Tartu Teaduspargis asuv biotehnoloogiaettevõte, mis tegeleb molekulaarbioloogiliste reagentide tootmise, müügi ja arendusega. Solis BioDyne on 14 aasta jooksul eksportinud oma tooteid enam kui 30 riiki: nt Saksamaale, Austriasse, Šveitsi, Prantsusmaale, USAsse, Lõuna- Koreasse jm.
 
Lisainfo päikesejaama ja investeeringute osas:
Toomas Noorem
Tartu Teaduspark SA juhatuse liige
toomas@teaduspark.ee
+372 503 7829

Lisainfo inkubatsioonitegevuste ja vabakontori osas:
Andrus Kurvits
Tartu Teaduspark SA juhatuse liige
andrus@teaduspark.ee
+372 512 6584

Pressiteate koostas:
Kadri Arrak
Tartu Teaduspark SA turundus- ja kommunikatsioonijuht
kadri.arrak@teaduspark.ee
+372 515 6907

Последнее изменение 26.05.2020