Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-8°
Для слабовидящих
-8°

Новости

Teatri Kodu kutsub koolinoored teatriteemalisse meistriklassi

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

mänguasjamuuseumi teatri kodu

30 октября / Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus avaneb noortel näitlemishuvilistel poolaasta jooksul kuuel korral võimalus silmast silma kohtuda elukutseliste teatritegijatega.

Esimesed kaks meistriklassi viivad läbi näitlejad Karl Robert Saaremäe ja Inga Lunge.

2. novembril Teatri Kodus alustav  kuueosaline meistriklasside sari toob kokku professionaalsed teatrivaldkonna esindajad ja teatrihuvilise koolinoored. Sissejuhatuse teatriteemasse teeb Karl Robert Saaremäe, kes räägib dialoogi tähtsusest. Järgmist meistriklassi läbi viiva näitleja Inga Lunge sõnutsi keskendutakse tema tunnis kõnetehnikale. "Korralik ja ilus kõnekeel on tähtis mitte ainult laval, vaid ka igapäevaelus. Leiame praktiliste harjutuste käigus vastuse küsimustele, kuidas rääkija mõte paremini kuulajani jõuab, miks diktsioon on oluline ja millele esinedes tähelepanu pöörata," selgitab Lunge.

Selle aasta teatritunnid on juba huvilistele broneeritud, kuid uue aasta meistriklassid jätkuvad juba jaanuaris ning kestavad kuni aprillini välja. Meistriklassid on mõeldud koolinoortele, kes osalevad koolide näiteringides ja tahaksid oma oskusi lihvida, parandada ja arendada tõeliste meistrite käe all.   

Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval. Muuseumi näitustemaja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18, Teatri Kodu kolmapäevast laupäevani kella 11-18 . Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.


Lisainfo meistriklasside kohta:
Katrin Vask
Tartu Mänguasjamuuseumi publikuprogrammide kuraator
5348 2682
Katrin.Vask@mm.ee

Последнее изменение 30.10.2020