Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Tartu leppis eakate piirkonnakeskustega kokku ajutised piirangud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakad Фото: Silver Gutmann

16 ноября / Tartu linn leppis Tartus tegutsevate eakate piirkonnakeskustega kokku ajutised piirangud huvitegevuse korraldamisel.

Ringi- ja huvitegevused toimuvad eakate piirkonnakeskustes järgmise kahe nädala jooksul kuni 20 inimesega rühmades, samuti tuleb üritusi korraldades piirduda kuni 20 osavõtjaga. Päevakeskusi külastades, sealhulgas ringi- ja huvitegevuses osaledes tuleb kanda maski ja hoida piisavat distantsi. Ära jätta tuleb tegevused, mis ei võimalda maski kandmist.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on piirangud vajalikud selleks, et päevakeskusi oleks võimalik lahti hoida. "Päevakeskuste sulgemine on viimane võimalus, mida me kindlasti teha ei soovi. Mõistame väärikas vanuses tartlaste soovi kokku saada, omavaheline suhtlemine aitab hoida ka vaimset tervist. Palume kõigilt, keda need piirangud puudutavad, mõistvat suhtumist ning tuletame meelde, et viiruse leviku pidurdumine sõltub iga inimese panusest," lisas Lees.

Linnavalitsus palus päevakeskuse juhtidel läbi mõelda ka ohutusmeetmed ja käitumisjuhised olukorraks, kui päevakeskuse töötaja või külastaja haigestub. Piirangud vaadatakse üle kahe nädala pärast.

Päevakeskuste piirangud lepiti kokku Kalda, Tähtvere ja Ropka-Karlova päevakeskuse, Kodukotuse ja Tartu Eakate Nõukojaga.

Lisainfo: abilinnapea Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Последнее изменение 16.11.2020