Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
19°
Для слабовидящих
19°

Новости

Annelinnas toimub taas mitme pere aiamüük

Aiamüügi reklaam

15 сентября / 17. septembril kell 11-16 toimub Annelinnas kogukonnaalgatusena mitme pere aiamüük, mille raames osalevad majapidamised kauplevad endale ebavajalikuks muutunud asjadega.

Algatuse idee pärineb Põhja-Ameerikas väga levinud aiamüükide (i.k. yard sale) näitel. Üle ookeani on taoline perele mittetarvilike asjade omaalgatuslik mahamüümine väga tavaline. Sellise tegevuse käigus on võimalik teha endale kodus ruumi juurde, teenida veidi lisaraha ning anda asjadele uus elu. Kui üritust korraldatakse kogukonnaga, on võimalus tutvustada ka oma piirkonda, tõekspidamisi ning luua ühtsustunnet.
 
Aiamüügil osalevad kaheksa Annelinna majapidamist, seitse Männi ja üks Vahtra tänavalt. Müügiks pakutakse riideid, kodutarbeid, mööblit, nipet-näpet jne. Suure tõenäosusega saab osta värskeid aiasaadusi ning lasta hea mekkida pop-up kodukohvikutes. Osalejad pakuvad asju müügil taskukohaste hindadega. Asjad, mida müüa ei õnnestunud annetavad tänavate elanikud MTÜ Eesti Pagulasabile, kes aitavad korjandusega Eestis rahvusvahelise kaitse saanuid.
 
Ürituse korraldavad osalejad ühiselt oma jõududega, appi on tulnud head sõbrad ja tuttavad. Aiamüük on külastajatele tasuta ja avatud vaid ühel päeval, laupäeval 17. septembril kell 11-16 Männi ja Vahtra tänavatel, Tartus, Annelinnas. Täpsem kaart on leitav aiamüügi kogukonnalehel www.facebook.com/aiamyyk
 
Aiamüük püüab koondada aktiivseid majaomanikke, kes usuvad kodanikuühiskonda ning kelle soov on asjadele uut elu andes säästa loodust võimaliku saastusohu eest, mida tihti prügimäele rändavad asjad endast kujutavad. Lisaks soovitakse suurepärast aiamüügi ideed tutvustada rohkematele inimestele, et ka neid kogukonnalagatuse korras selliseid üritusi tulevikus korraldama kutsuda.
 
 
Lisateave:
 
Suur mitme pere aiamüük
Kerly Ilves ja Susanna Yliniemi-Liias
5869 8383, 5191 8105
aiamyyk@outlook.com
www.facebook.com/aia

 

Последнее изменение 18.09.2016