Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Valdkondlikud arengudokumendid

Valdkondlikud arengudokumendid

Tartu linna energia- ja kliimakava 2030

Tartu linna energia- ja kliimakava "Tartu energia 2030" kirjeldab erinevate valdkondade eesmärke ja tegevusi, mille abil mõju keskkonnale ja kliimale vähendada ning jõuda  ühiste pingutuste tulemusel aastaks 2050 kliimaneutraalsuseni. Energia- ja kliimakava osana koostati koostöös linnakodanike ja huvigruppidega ka jalgrattaliikluse strateegiline tegevuskava ja regionaalse ühistranspordi- ja multimodaalsete transpordilahenduste arendamise tegevuskava. Koostamise protsess.

Tartu energia- ja kliimakava "Tartu energia 2030" (EST) / (ENG)

Tartu jalgrattaliikluse strateegiline tegevuskava 2020-2040

Regionaalse ühistranspordi- ja multimodaalsete transpordilahenduste arendamise tegevuskava

 

Easõbralik Tartu 2030

Visioonidokument „Easõbralik Tartu 2030“ käsitleb 8 linnaelu valdkonda ning tartlaste mõtteid, kuidas muuta Tartu linna veelgi easõbralikumaks.

Tartu linn soovib tasandada ettevaatavalt rahvastiku vananemisega kaasnevaid muutusi ning pakkuda linnakodanikele easõbralikke avalikke teenuseid ning mugavat ja toetavat linnaruumi. „Easõbralik Tartu 2030“ on dokument, kuhu on koondatud kõik head mõtted, linnavalitsuse osakondade easõbralikud tegevused ning linnaelanike arvamus, mida saaks veel teha, et vanemaealised end Tartus elades hästi ja hoitult tunneksid. Dokument on loodud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) easõbraliku linna kontseptsiooni alusel.  

Easõbralik Tartu 2030

Kultuuristrateegia 2030

Kultuuristrateegia väljatöötamise ajendiks on Tartu kandideerimine Euroopa kultuuripealinnaks.

Tänases Tartus ja selle kultuuristrateegias mõistetakse kultuuri kui olemise viisi, mis hõlmab endas tartlaste toimimist nii traditsioonilistes kultuurivaldkondades nagu rahvakultuur või kaunid kunstid kui ka spordis ja noorsootöös. Kultuuri siirded viivad linnaruumi, ettevõtlusse, haridusse ja kõigisse teistesse linnaelu valdkondadesse.

Kultuuristrateegia kirjeldab Tartu kujunemist tänaseks kultuurikeskuseks ning väljakutseid tulevikuks. Aastal 2030 soovivad strateegia koostamises osalenud näha Tartut avatud, julge ja sõbraliku kultuurilinnana. Strateegiat läbivad kolm olulist märksõna: põlvkonnad, kogukonnad, keskkonnad.

Tartu Linnavolikogu võttis kultuuristrateegia vastu 2018. aastal.

Kultuuristrateegia 2030
Lühiversioon kultuuristrateegiast

Õhukvaliteedi parandamise kava

Tartu linna õhukvaliteedi parandamise kava benso(a)püreeni osas" koostati, kuna selle saasteaine kontsentratsioon õhus ületab kehtestatud sihtväärtust 1ng/m3. Benso(a)püreeni puhul on tegemist kantserogeense ühendiga, mis võib mõjutada eelkõige hingamiselundkonda.
Õhukvaliteedi parandamise kava koostamise eesmärk oli analüüsida põhjuseid, miks saasteaine sisaldus ei vasta normidele ning kokku leppida tegevused saaste ohjamiseks.

Tartu linna õhukvaliteedi parandamise kava benso(a)püreeni osas (2019)

Tartu linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava

Tartu linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava aastateks 2022-2040 seab eesmärgiks amortiseerunud vee- ja kanalisatsioonitorustike järkjärgulise igaaastase rekonstrueerimise, lahkvoolse kanalisatsiooni väljaehitamise haldusreformieelse Tartu linna piirkonnas ja nn pudelikaelte rekonstrueerimise ning ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni väljaarendamise ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga kaetavatel aladel, millel praegu veel ühisveevärk ja -kanalisatsioon puudub (eelkõige endise Tähtvere valla aladel). Samuti on eesmärgiks Ilmatsalu ja Tüki reovee juhtimine koos Rahinge ja Kandiküla reoveega puhastamiseks Tartu linna reoveepuhastisse ning joogivee juhtimine Tartust Ilmatsallu ja Tükile ning veehaarete rajamine Laseri tn 5 ja 7 kinnistutele ning Hiiepõllu kinnistule.

Tartu linna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava aastateks 2022-2040
Lisad

Välisõhus leviva keskkonnamüra vähendamise tegevuskava

Tartu linna välisõhus leviva keskkonnamüra vähendamise tegevuskava põhineb Tartu linna välisõhu strateegilisel mürakaardil.  Tegevuskavaga soovitakse vähendada müraga seotud kahjulikke mõjusid ja selle häirivat mõju elanikerohketes piirkondades. Tegevuskava eesmärgiks on kaitsta ka linnas asuvaid vaikseid alasid, nii tuleks linnaruumi planeerimisel tagada, et müratase puhke- ja virgestusmaadel jääksid piisavalt madalateks ka tulevikus.

Tartu linna välisõhus leviva keskkonnamüra vähendamise tegevuskava

 

Tartu linna jäätmekava

Tartu linna jäätmekavas 2020–2024 on seatud põhieesmärkideks jäätmetekke vältimine ja vähendamine, jäätmeringluse ja taaskasutuse edendamine ning jäätmetest tuleneva keskkonnariski vähendamine.

Jäätmekavas tuuakse välja perioodi põhieesmärgid: jäätmetekke vältimine ja vähendamine, jäätmeringluse ja taaskasutuse edendamine ning jäätmetest tuleneva keskkonnariski vähendamine, tõhustades muuhulgas seiret ning järelevalvet.

Tartu linna jäätmekava 2020–2024

Tartu liiklusohutusprogramm

Tartu liiklusohutusprogramm 2017-2025 määrab ära Tartu liikluse ohutumaks muutmise eesmärgid, põhimõtted ja suunad.

Tartu liiklusohutusprogramm aastateks 2017-2025

Haridusvaldkonna arengukavad

Arengustrateegia „Tartu 2030“ visioonis nähakse Tartut arenemas viie linnana: kooli ja teadmuslinn, nutikas ettevõtluslinn, inspireeriva elukeskkonnaga linn, hooliv linn ja loov linn.

 

Kooli ja teadmuslinna strateegilised eesmärgid

 

  • Tartu haridus- ja teadusasutustes töötavad väga head pedagoogid, tippteadlased ja –õppejõud, oma ala tunnustatud teoreetikud ja praktikud kõikjalt maailmast.
  • Tartus toimib terviklik ja rahvusvahelisusele avatud haridusasutuste võrgustik, mis võimaldab konkurentsivõimelise hariduse omandamist.
  • Tartu kõrgkoolid annavad tugeva panuse regionaalset majandust toetavainnovatsioonisüsteemi arendamisse.
  • Tartu on elukestvat õpet võimaldav täiendus- ja ümberõppekeskus, mis hõlmab eri taseme haridusasutusi.
  • Tartu haridusasutused seisavad hea eestikeelse teaduse ja hariduse kestmise eest üleilmastumise käigus.

Haridusvaldkonna arendamiseks kavandatud tegevused aastateks 2018–2025

 

  • Eesti hariduselu eestvedamine ja Tartu kujundamine kõigi õppijate linnaks.
  • Hariduse kättesaadavuse parandamine ja haridusasutuste võrgu efektiivse toimimise tagamine.
  • Haridusasutuste muutmine nüüdisaegsemaks ja turvalisemaks.
  • Nüüdisaegse õpikäsituse elluviimist toetava juhtimise ja õppe korraldamine.
  • Haridustöötajate väärtustamine ja nende professionaalse arengu toetamine.
  • Õppijaid, õpetajaid ja lapsevanemaid toetava tugisüsteemi arendamine.
  • Innovaatiliste tehnoloogiate kasutamine õppijakeskse õppetöö läbiviimiseks.
  • Õpilaste arengut ja õpihuvi toetava õppetöö mitmekesistamine.
  • Haridusasutuste ja lapsevanemate koostöö tõhustamine lapse arengu toetamiseks.
  • Kõigi põlvkondade lõimimine elukestvasse õppesse.

 

Avalikul väljapanekul

"Tartu Karlova Kooli arengukava aastateks 2024-2027"  avalikul väljapanekul 16. veebruar kuni 8. märts 2024. Ettepanekuid saab esitada meili teel aadressile [email protected], tuua kirjalikult vormistatuna kooli või saata postiga aadressil Tartu Karlova Kool,  Lina tn 2, Tartu 50103.

Последнее изменение 15.02.2024