Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-9°
Для слабовидящих
-9°

Новости

Tartu linn tunnustas edukaid konverentsikorraldajaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

uued konverentsisaadikud

19 января / Eile, 18. jaanuaril toimus V spa konverentsikeskuses Tartu konverentsisaadiku programmi tänuüritus.

Tänuüritusel anti tunnistused Tartu uutele konverentsisaadikutele ning jagati tunnustust 2016. aasta parimatele konverentsikorraldajatele.

”Meie konverentsikorraldajad ja -saadikud teevad väga head ja tänuväärt tööd Tartu tutvustamisel,” ütles linnapea Urmas Klaas. Linnapea sõnul sai Tartu eelmisel aastal rikkamaks mitme olulise hoone võrra, mis veelgi avardavad Tartu võimalusi konverentsilinnana.

Tartu linna tunnustuse pälvis seitse 2016. aastal Tartus toimunud silmapaistvat rahvusvahelist konverentsi:  
”XIII Baltic Congress in Laboratory Medicine”;
”Earli SIG 10, 21 and 25 joint conference "Reflective minds and communities””;
”Biosystems Engineering 2016”;
”European Consortium for Political Research Graduate Student Conference 2016”;
Eesti–Soome alushariduse juhtimiskonverents „Juhtimine tulevikus – väljakutse juhtide ja õpetajate professionaalsusele“;
International Association for Ethical Literary Criticism 6th Conference: "Ethical Literary Criticism, Comparative Literature and World Literature";
„Why the world needs anthropologists: Humanise IT!“

Lisaks tunnustati ka kahte konverentsi, mis on küll veel toimumata, kuid mille Tartusse toomine on juba iseenesest tunnustamist väärt: ”European Mathematical Genetics Meeting 2017” ja ”ICLC-14 The 14th International Cognitive Linguistics Conference”.
”Mõlema konverentsi puhul tuli Eestil ja Tartul läbida tihe konkurentsisõel. Korraldusõiguse saamiseks võisteldi selliste nimekate linnadega nagu St Peterburg, Lübeck ja Cagliari. ICLC korraldamisõigused võitis Eesti 2017. aastaks Brasiilia ees,“ rääkis Tartu Konverentsibüroo tegevjuht Kaia Lehtsaar.

Tartu konverentsisaadik on inimene, kes kuulub oma valdkonna rahvusvahelisse võrgustikku ning soovib tuua oma eriala konverentsi Eestisse, Tartusse ja panustada nii Tartu kui rahvusvaheliste konverentside linna arengusse. Kokku kannab Tartu konverentsisaadiku tiitlit 129 inimest, kellele eilsel üritusel lisandus veel 11 inimest.

Uued saadikud on:  Angelika Nöps (Rahvakultuuri Keskus), Krista Uibu (Tartu Ülikool), Piia Post (Tartu Ülikool), Jüri Talvet (Tartu Ülikool), Alan Altraja (Tartu Ülikooli Kliinikum), Gedy Siimenson (Tartu Loodusmaja), Tõnu Meidla (Tartu Ülikool), Krista Fischer (Tartu Ülikool) , Jane Klavan (Tartu Ülikool), Eve Unt (Tartu Ülikool), Airi Põder (Tartu Ülikooli Kliinikum).

Tartu konverentsisaadiku programm on Tartu linna, Tartu Konverentsibüroo ja Eesti Konverentsibüroo ühisalgatus, millega soovitakse edendada Tartus konverentsiturismi. Programmi raames pakutakse konverentside korraldajatele infot ja tuge rahvusvaheliste konverentside Tartusse kutsumisel, planeerimisel ning koostööpartnerite leidmisel, samuti aidatakse kaasa kogemuste vahetamisele konverentsikorraldajate vahel.  

Lisainfo:
Kaia Lehtsaar
Tartu Konverentsibüroo tegevjuht
kaia.lehtsaar@visittartu.com
tel:+372 5137 946

 

 

Последнее изменение 19.01.2017