Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-1°
Для слабовидящих
-1°

Новости

Tartlasi oodatakse 31. mail tervisepäevale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

KEPIKÕND

17 мая / Kolmapäeval, 31. mail kell 16 algab Küüni tänava pargis Tartu linna tervisepäev.

Tervisepäeval saavad huvilised osaleda 6- või 10-kilomeetrisel tervisekõnnil, õppida rahvatantse, mängida discgolfi, õppida esmaabi andmist ning saada spetsialistidel nõuandeid tervise ja tervisekäitumise kohta.

"Tartu linna tervisepäev toimub juba 13. korda ja loodame selgi korral rohket osavõttu. Tervisekõnniks saab kohapeal isikut tõendava dokumendi alusel ILUUM-telgist tasuta rentida käimiskeppe. Iga tervisekõnnist osavõtja saab auhinna, lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja SA Tartu Ülikooli Kliinikumilt kaks tervisekontrolli ning V Spa pääse kahele, " rääkis tervisepäeva korraldaja Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree.

Tervisekõnnil osalejail on soovitav kuni 31. maini eelnevalt registreerida SIIN või telefonil 7361 322 või meiliaadressil tht@raad.tartu.ee. Registreerumisel teatada: nimi, vanus, kontakt (tel, meiliaadress) ja distants.

Tervisepäeva paremaks korraldamiseks soovitab Sirje Kree võimalusel siiski end eelnevalt registreerida, kuigi seda saab teha ka 31. mail kohapeal.

"Väga ootame, et asutused tulevad tervisekõnnile oma meeskondadega. Neile on kavas veel täiendavad üllatused. Meeskonnaks loeme gruppi alates kümnest inimesest. Osalenud meeskondade vahel läheb loosi meeskonna ühine laevasõit Emajõel. Varasematel aastatel on tervisekõnnil osalenud umbes 500 inimest. Sel aastal on esmakordselt plaanis tervisekõnnil osalejate ühisvõimlemisel õpetada selgeks lihtne tants, mida pärast tervisekõndi üheskoos tantsida," rääkis Sirje Kree. „Tervisepäeva avab linnapea Urmas Klaas, kes võimalusel osaleb linnarahvaga koos tervisekõnnil,“ lisas Sirje Kree.

Tervisepäeva kava:
15.30-16.00 Tervisekõnnile registreerimine ja kõndimiskeppide rent
16.00 Tervisepäeva avamine
16.10 Ühisvõimlemine
16.15 Start 6km ja 10 km tervisekõnnile
16.30-17.45 Esinemised
17.45-18.30 Tervisepäeva ja kampaania „Jalgsi tervise nimel 2017“ lõpetamine

Küüni tn pargis õpetab esmaabi ja jagab terviseteavet Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond; tervisenõu annab Tartu Tervisekliinik; discgolfi algtõdesid tutvustab DG Evolution OÜ; treeningvõimalusi ja Neolife tervisetooteid tutvustab Healthy Attitude Fitclub Tartu stuudio; rahvalikke tantse õpetavad Ülo ja sõbrad ning päeva juhib Sven Sumberg.

Tervisepäeval osalemine on tasuta.

Tervisepäeva korraldavad Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik.

Tervisekõnni rajad: 10 km ja 6 km

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree, tel 50 65 327

 

Последнее изменение 31.05.2017