Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Eakaid oodatakse terviseolümpiale kaasa elama

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

hetk eelmiselt olümpialt Фото: Riin Saaremõts

15 октября / Kolmapäeval, 17. oktoobril kl 11-15 toimub Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4) Tartu linna eakate terviseolümpia. Pealtvaatajad on väga oodatud!

Juba kuuendat korda toimuvale olümpiale on registreerunud 21 meeskonda. Terviseolümpiale on oodatud ka publik, kellel on võimalus lisaks võistlejatele kaasaelamisele saada osa tervisekontrollist ja tutvuda erinevate asutuste toodete ja teenustega.

Eakate terviseolümpia on meeleolukas seltskondlik rahvaspordivõistlus, kus 4-liikmelised võistkonnad võistlevad täpsuses, osavuses ja kiiruses. Eesmärk on aktiveerida ja motiveerida ka eakamaid tartlasi olema kehaliselt aktiivsed ja pakkuda neile võimalust omavahel võistelda. Võistlused ei ole keerulised ega nõua erilist ettevalmistust, pigem on tegemist lõbusa meelelahutusega.

Terviseolümpial osalemine on nii võistlejatele kui publikule tasuta.

Terviseolümpia ajakava:
11.00-11.30 - avamine ja võistkondade tutvustus.
Avasõnad Tartu linnapealt Urmas Klaasilt. Soojendusvõimlemine Dorpat Tervis OÜ füsioterapeut Liisi Saaremägi juhendamisel.
11.30-14.00 - võistkondade "kümnevõistlus"
14.00-14.30 - esineb mustkunstnik Marek Sandermat
14.30-15.00 - lõpetamine ja autasustamine

Terviseolümpial annavad tervisenõu ning tutvustavad oma teenuseid Dorpat Tervis OÜ füsioterapeudid. Apotheka apteek tutvustab oma tooteid ja teenuseid: koha peal saab mõõta vererõhku, kontrollida jalgade tervist ning õpetatakse veresuhkru määramise aparaadi kasutamist. Maanteeamet koostöös Autosõit OÜga pakub võimalust turvavöö-, kaalu- ja peatoestendi abil teada saada, millised jõud mõjuvad auto kokkupõrkel meie kehale ning kuidas muutub kokkupõrkel inimese ja sõidukis olevate esemete kaal. Õpitakse peatuge reguleerima nii, et see pakuks maksimaalset kaitset.

Eakate terviseolümpiat korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ning esmakordselt toimus see 2013. aastal.

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321.

Последнее изменение 15.10.2018