Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
13°
Для слабовидящих
13°

Новости

Urmas Klaas: Tartu panustab operatiivsõidukite paremasse juurdepääsu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Annelinn Фото: Tarmo Haud

5 декабря / Et leevendada operatiivautode keerulist juurdepääsu Annelinna korrusmajadele, kavandab Tartu linn järgmise aasta eelarves raha avalike parklate rajamiseks.

Rääkis linnapea Urmas Klaas täna Tartus toimuval Päästeameti üleriigilisel ennetuse ja hädaolukorraks valmisoleku aastaseminaril esinedes.

Tartu linnapea rääkis, et juurdepääsu ja parkimiskorralduse parandamiseks ning kergliiklejate liiklusohutuse tõstmiseks on linnavalitsusel järgmisel aastal kavas alustada avalike parklate rajamist Mõisavahe 34-47 elamute piirkonnas. „Nii kavandame tuleva aasta eelarvest 350 000 eurot parklate laiendamiseks Annelinna 9-korruseliste elamute juures, et leevendada üht tõsist murekohta - operatiivsõidukite ligipääsetavuse probleemi,“ rääkis Klaas. Linn on suurimasse elurajooni viimastel aastatel rajanud juba kaks sajakohalist avalikku parklat ning toetab parklate ehitusel jätkuvalt ka ühistuid, tasudes kuni 50 protsenti ehituse maksumusest.

Urmas Klaas rääkis, et Tartu panustab omalt poolt ka ennetustöösse ja elanike teadlikkuse tõstmisse. Sel sügisel korraldati ahjuküttega linnaosades aruka ja ohutu ahjukütmise kampaania, elanikele saadeti infotrükis õigetest kütmisvõtetest, korraldati koolitus ja valmis õppevideo. Kuna vananevas ühiskonnas on tõsiseks probleemiks eakate kukkumine ja sellest tulenevad vigastused, on linn võtnud ka selle teema teravdatud tähelepanu alla. Eakate kukkumiste ennetuseks on sotsiaal- ja tervishoiuosakond välja töötanud terviseprogrammid, mida pakutakse tuleval aastal veelgi suuremas mahus.

Linnapea rõhutas, et samavõrd oluline kui igapäevane turvalisus ja ohtude ennetamine on ka laiem koostöö. „Peame koos läbi mõtlema ja parandama valmisolekut suuremateks kriisideks. Ühelgi asutusel ega omavalitsusel pole endal nii palju ressursse, et üksi ulatuslikele kriisiolukordadele vastu minna. Seda tuleb teha koostöös igal ajahetkel - siis, kui midagi veel juhtunud ei ole, kuid otse loomulikult siis, kui meid peaks tõsisem kriis tabama,“ ütles Urmas Klaas.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Последнее изменение 05.12.2018