Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Annelinna kerkib Tartu Tervisekeskus

Anne Medicali pressiteade

tervisekeskuse nurgakivi

13 февраля / Annelinna kaasaegne esmatasandi tervisekeskus sai nurgakivi.

Mõisavahe 34b//34c  kerkiva kompleksi arendaja on Anne Medical ning ehitaja Mapri Ehitus. Projekti esimene etapp saab valmis käesoleva aasta juulis ning teine etapp novembris.

Uudne ja terviklik Tartu Tervisekeskuse kompleks pakub kõiki Annelinna piirkonda plaanitud esmatasandi terviseteenuseid. Kokku hakkab keskuses tegutsema 9 perearsti ja 18 pereõde, kellele luuakse uude hoonesse läbimõeldud ruumilahendused. Keskuse esimeses hoones hakkavad asuma perearstid, füsioterapeut, beebide ja laste füsioteraapia koos beebide ujutamise basseini ja logopeediteenusega, apteek, ämmaemand, psühholoogiline nõustamine, psühhiaater, laste reumatoloog ning verevõtu labor. Kompleksi teise hoonesse tulevad erinevad kliinikud, eriarstikabinetid, optikapood, invatarvete laenutus, hambaarstid, iluteenused, COOP Konsum supermarket ning restoran.

Marleen Mangi, Anne Medical OÜ juhatuse liikme sõnul on keskuse eesmärk tõsta oluliselt Tartu terviseteenuste kvaliteeti ja muuta paremaks kasutajakogemust. „Annelinnas elab peaaegu kolmandik Tartu elanikest, peagi saavad nad tervisemuredele abi kohe kodu kõrvalt ning kompaktselt,” räägib Mang. „Arsti juures käies peavad inimesed saama tarbida ka teisi tervisele suunatud teenuseid ja tooteid, olgu selleks kas ortopeedilised jalatsid, silmade kontroll, massaaž või lihtsalt tervislik toit, mida poest koju kaasa osta saab. Eriti tähelepanuväärne on, et viimaks saab Tartu ka uue spetsiaalselt beebide füsioteraapiaks ja ujutamiseks mõeldud basseini.“

Urmas Klaas, Tartu linnapea: “Tartu linn on konkursi korras andnud rendile maa tervisekeskuste ehitamiseks ja sel põhimõttel kerkivad keskused nii Annelinna kui ka Fortuuna kvartalisse. Annelinna tervisekeskusest tuleb kõige laiema haardega keskus Tartus. Siinsed inimesed saavad kodu lähedalt kätte nii perearsti, pereõe, eriarsti. Terviseteenuste saamiseks ei pea sõitma Annelina ja Maarjamõisa vahet.”

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht ütleb, et tervisekeskuste võrgustik toob teenused inimestele lähemale ja nii saadakse enamik teenuseid samast kohast. “Meil Mapri Ehituses on praegu beebibuum ja me tunneme oma nahal, kui vajalik on tervishoiuteenuste kvaliteedi tõstmine,” räägib ta.

“Keskuse ehitamiseks ei ole meile palju aega antud, seega tuleb meil töötada efektiivselt ja hoolikalt planeerides, et sügisel saaksid kõik hoonet kasutada. Tervisekeskus on liginullenergiahoone,  ehituspraktika järgi tähendab see energiatõhusate ja taastuvenergia tehnoloogia lahendustega tehniliselt mõistlikult ehitatud hoonet. Täna on oluline märksõna hoone elukaare kulude tervikvaade, ehk veidi suurem kulu ehitusele tasub ära tulevikus,” märgib Tarmo Roos.

Koguinvesteering on 9 miljonit eurot, millest eraldab Euroopa Regionaalarengu Fond esmatasandi keskuse tarbeks veidi üle miljoni euro. Euroopa Liidu toel on planeeritud lähimate aastate jooksul Eestisse rajada kokku vähemalt 55 esmatasandi tervisekeskust. Kui paljude teiste selliste keskuste ehitus on seni veninud, siis Annelinna tervisekeskuse ehitustegevused on graafikus ning arstid saavad hakata patsiente teenindama selle aasta septemberist. Projekti elluviimiseks on Mõisavahe 34b//34c kinnistule Anne Medical OÜ kasuks seatud 50-aastane hoonestusõigus. Kinnistu omanik on Tartu linn.

Kokku on uues kompleksis peaaegu 8200 m2 suletud pinda ning eraldi parkla külaliste teenindamiseks. Keskuse kõrval asub üheksat Tartu bussiliini teenindav peatus, mis lubab kõigil võimalikult mugavalt külastada keskust ka ühistranspordiga.

Anne Medical OÜ on alates aastast 2012 tegutsev peamiselt laste reumatoloogilist eriarstiabi pakkuv erakliinik. Lisaks laste artriidi raviteenuse osutamise on ettevõte ka alates 2016. aastast  tegelenud ka Tartu Tervisekeskuse arendusprojekti juhtimisega, sealhulgas kompleksi kuuluva Annelinna Esmatasandi Tervisekeskuse arendusega.

Mapri Ehitus OÜ tegevusalad on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus ning betoonitööde teostamine. Mapri Ehituse 2018. aasta ehitustööde maht oli ligi 70 miljonit eurot, ettevõte annab tööd ligi 100 inimesele.

 

Lisainfo:  Merili Reismann, info@tartutervisekeskus.ee, +372 55 60 40 30

Последнее изменение 13.02.2019