Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ettevõtlusnädal

Siit leiate infot asjaajamise, toetus- ja arendusvõimaluste ning ettevõtluskeskkonna kohta.

Ettevõtluse arengu osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Üldinfo

Tartu ettevõtlusnädal toimub iga aasta oktoobris samal ajal üle-eestilise ettevõtlusnädalaga.

Soovi korral on võimalik järele või üle vaadata:

Tartu ettevõtlusnädala eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid tegutsema.

Tartu ettevõtlusnädalat on organiseeritud alates 2005. aastast. Viimastel aastatel on ettevõtlusnädala jooksul toimunud ligi 80 üritust. Nädala jooksul toimuvad konkursid, näitused, seminarid, õpitoad, konverentsid ja infopäevad, korraldatakse õppemänge ja külastatakse ettevõtteid. Ettevõtlusnädala üritustele on oodatud kõik alates õpilastest kuni tegutsevate ettevõtjateni.

Tartu ettevõtlusnädalat korraldab linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakond koos tugistruktuuridega.

Avakonverents - Pööripäev ettevõtluses

Elame peadpööritaval ajal, mil ettevõtted peavad muutustega kaasas käimiseks tegelema suurte otsustega olulistes valdkondades – rohepööre, digipööre, teaduspööre, tööjõupööre, kultuuri- ja ruumipööre. Konverents toob kokku suunanäitajad, et kuulata nende kogemuslugusid, vahetada mõtteid ning pakkuda inspiratsiooni kohalikele ettevõtjatele. 

KAVA
              
Avakõne — Raimond Tamm, Tartu abilinnapea

TÖÖJÕUPÖÖRE — Taavi Kotka, Unicorn Squad (SLAIDID)
Taavi Kotka on eesti IT-ettevõtja, visionäär, investor ja isa, kes on algatanud tüdrukute tehnoloogiaringi Unicorn Squad, millega on tänaseks liitunud üle 1500 tüdruku rohkem kui 130 lokatsioonis üle Eesti. Sellega loodab Taavi esile kutsuda muudatuse nii tüdrukute mõtteviisis, et tehnoloogia ei ole mõeldud ainult poistele, kui ka julgustada tööandjaid palkama juhtivatele tehnoloogiasektori ametikohtadele naisi. Taavi ettekandest kuuleme, mis on olnud tema jaoks olulisemad õppetunnid selles töös ning mida võiksid sellest õppida teised ettevõtjad.

DIGIPÖÖRE — Maria Murumaa-Mengel, Tartu Ülikool (SLAIDID
Maria Murumaa-Mengel on Tartu Ülikoolis meediauuringute kaasprofessor, kes on uurinud väga erinevaid digielu tahke – teemad ulatuvad nn netipervodest veebipornoni, suunamudijatest tühistamiskampaaniateni. Seekord räägib ta hoopis avaliku ja privaatse, online ja offline, töö- ja eraelu piiridest. Kaugtöö on hüppeliselt suurendanud ekraanide poolt vahendatud kommunikatsiooni tähtsust ning lühiettekandes räägib ta zoomiväsimusest ja Narkissose-efektist, töökeskkonna kirjutatud ja kirjutamata normidest e-keskkondades. 

KULTUURIPÖÖRE — Maarja Nuut
Maarja Nuut on laulja, multiinstrumentalist ja helilooja, kelle looming katab erinevaid muusikalisi maailmu. Maarja on avaldanud kolm soolo- ja mitmeid koostööalbumeid, pälvinud arvukate auhindade kõrval ka heakskiitvat rahvusvahelist kriitikat ning teinud maailmale oma paeluvate, hüpnootiliste kontsertesinemistega mitu tiiru peale.

Arutelu: Rohelisem Tartu, moderaator Kärt Rääbis

RUUMIPÖÖRE — Pärtel-Peeter Pere, Future Place Leadership (SLAIDID)
Pärtel-Peeter Pere on linnastrateeg, kes annab nõu linnadele, kuidas muutuda atraktiivseks. Oma ettekandes käsitlebki ta küsimusi: miks ja kuidas olla jätkusuutlik, roheline, rattasõbralik ja palju muud, et olla ligitõmbav linn elanikele, tööandjatele ja investoritele? Kuidas linnu tänapäeval disainitakse?

ROHEPÖÖRE — Ain Tammvere, Estiko Energia (SLAIDID)
Lisaks oma neljale põhitegevusaladele, on Tartu ettevõte Estiko võtnud südameasjaks rohesuuna. Miks pani Estiko Lydia hotelli katusele elama mesilased, istutas kevadel maha üle 2000 kuuse või paigaldas Estiko objektidele üle Eesti päikesepaneelid, kuuleme Estiko Energia juhilt Ain Tammverelt.

TEADUSPÖÖRE — Priit Vellak, Milrem AS (SLAIDID)
AS Milrem arendusjuht Priit Vellak on kogemustega metsamees, kes tunneb end koduselt nii eraettevõtluses kui teadustöös. Milremi tööst toob ta näite selle kohta, millise mõjuga on teadusmahukas arendustegevus, mida selleks tegema peab ning kuidas see maailmale ja Eestile kasulik on.

Arutelu: Tartu 2024 ettevõtluses, moderaator Marika Goldman

Konverentsi moderaator Artur Kamberg

Viimati muudetud 15.10.2021