Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu otsib südalinna kultuurikeskusele nime

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Arhitektuurivõistluse võidutöö Paabel Foto: 3+1 arhitektid ja Kino maastikuarhitektid

27. mai 2024 / Tartu linn kuulutab välja avaliku konkursi Tartusse rajatavale kultuurikeskusele nime ja tunnuslause leidmiseks. Ettepanekuid saab teha kuni 28. juunini.

Nimi ja tunnuslause peavad tervikuks siduma majas paiknema hakkavad erinevad asutused ja tegevused ning kandma tulevase kultuurikeskuse identiteeti. Nimi peab olema meeldejääv ja üheselt mõistetav ning ei tohi olla segamini aetav mõne teise Eestis asuva asutuse nimega.

Nimesid saab pakkuda kuni 28. juunini 2024 Tartu kodulehel (www.tartu.ee/nimekonkurss), meiliga [email protected] või helistades Tartu infotelefonile 1789.

Südalinna kultuurikeskuse juhi Aavo Koka sõnul on õige hetk südalinna kultuurikeskuse nimi otsustada. „Hoone hakkab projektis vormi võtma ja majas tegutsema hakkavad asutused juba mõtestavad, mis nad seal kõik teevad,“ selgitas Kokk.

Konkursil võivad ettepanekuid teha kõik soovijad, aga otsuse langetab žürii, kuhu kuuluvad linnapea Urmas Klaas, abilinnapea Elo Kiivet, südalinna kultuurikeskuse juht Aavo Kokk, Tartu Linnaraamatukogu juht Kristina Pai, Tartu Kunstimuuseumi juht Joanna Hoffmann, Eesti Keele Instituudi juhtivkeelekorraldaja ja nimeuurija Peeter Päll , kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, kirjanik Kristiina Ehin ja loovagentuuri esindaja, kes hakkab koostama kultuurikeskuse brändiraamatut. Žürii teeb oma otsuse hiljemalt augusti lõpuks.

Välja pakutud nimed (v.a ebatsentuursed või vaenulikud) avalikustatakse pärast konkursi tulemuste välja kuulutamist. Rahalisi auhindu konkursil ei ole. Rohkem infot nimekonkursi kohta: www.tartu.ee/nimekonkurss

Tartu linn rajab kesklinna kultuurikeskuse, mille keskse telje moodustavad kaks olulist kultuuriasutust: Tartu Linnaraamatukogu ja Tartu Kunstimuuseum. Uus keskus toob raamatud ja lugemise iga inimese käeulatusse, pakub hubast keskkonda nii suhtlemiseks kui ka vaikseks süvenemiseks. Kunstimuuseumil on uues keskuses kolm saali, kus saab eksponeerida Tartus loodud ja Tartusse kogunenud väärtuslikku kunstikogu. Kultuurikeskuses on ka kahe saaliga väärtfilmikino ja katusekino, kaks black-box tüüpi sündmussaali, kohvik ja restoran. Kauneid vaateid saavad külastajad nautida katuseterrassidel.

Kultuurikeskus Tartu südames on mõeldud kõigile linnaelanikele ja Tartu külalistele. Hoone on avatud varastest hommikutundidest hilise õhtuni, tulvil inimestest, kes naudivad kontserte, kinoseansse ja muid sündmusi. Oluline on ka hoonet ümbritsev elurikas park, mis moodustab koos hoonega ühtse terviku ning pakub olemis- ja tegutsemisvõimalusi eri vanuses linlastele ja külalistele.

Kultuurikeskuse arhitektuurne lahendus valiti välja rahvusvahelise arhitektuurivõistluse käigus, mille võitis töö nimega „Paabel“ (autorid 3+1 arhitektid ja Kino maastikuarhitektid). Hetkel on käimas keskuse lähiümbruse detailplaneeringu koostamine ja alustatud on hoone projekteerimist. Ehituse algus on planeeritud 2026. aastasse ja keskus on kavas avada 2029. aastal. Vt lähemalt www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus  

Lisainfo: südalinna kultuurikeskuse juht Aavo Kokk, [email protected], tel 5680 4410.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 12.07.2024