Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-6°
-6°

Velorent

Tartu velorent on erinevate jalgrataste laenutus, mis tutvustab ja pakub nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele keskkonnasõbralikke liikumis- ja logistikavõimalusi.

Info ja kastirataste laenutus

velorent@tartu.ee
+372 736 1266

Tartu velorent

Tartu velorent on erinevate jalgrataste laenutus, mis tutvustab ja pakub nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele keskkonnasõbralikke liikumis- ja logistikavõimalusi.

Velorendi pilootprojekt algas 20. jaanuaril 2021. Pilootprojekt käigus tutvustatakse kolme erinevat kastiratast, millest üks on mõeldud ainult kaubaveoks ja kaks neist sobib ka inimeste transpordiks.

Soovitame tutvuda ka kastirattaid tutvustavate materjalidega:

Kastiratast tutvustav materjal eraisikule

Kastiratast tutvustav materjal ettevõttele

Pilootprojekti käigus soovib linnavalitsus pakkuda eraisikutele ja ettevõtjatele võimalust proovida kastirataste kasutamist oma igapäevase logistika korraldamisel. Kui pilootprojekt osutub edukaks, on tulevikus võimalik jalgrataste arvu ja valikut suurendada, võttes arvesse kasutusstatistikat ja kasutajate tagasisidet.

Kastirataste laenutust korraldab Tartu Linnatransport, kellel on olemas vajalik tehniline baas ja kogemus Tartu rattaringluse korraldamisest.

19. veebruaril 2021 toimus kesklinnas kastirataste demopäev.
Vaata fotosid.

Kastirataste laenutamine

Head linlased ja ettevõtjad!
Kui teil on huvi kastirataste pilootprojektis kaasa lüüa ja katsetada kastiratta kasutamist oma igapäevases tegevuses, palume  broneerida Teid huvitav kastiratas Tartu linna taotluste esitamise infosüsteemis.

Lisainfo: velorent@tartu.ee või tel 736 1266.

Kastiratta ühe nädala kasutustasu on 25 eurot.

Velorendi kasutustingimused

Kastirattad

Pilootprojekt käigus tutvustatakse kolme erinevat elektrilist kastiratast: üks ratas on mõeldud ainult kaubaveoks, kaks ratast sobivad ka inimeste transpordiks. Rattad on pärit Hollandist, kus kastirataste kasutamisel on pikaajalised traditsioonid.

Jalgrattad on varustatud GPS seadmega. Laenutamisel saavad rattad kaasa akulaadija ja lisaluku ratta kinnitamiseks. Kastirataste kasti maksimaalne kandevõime on 80 kg. Inimeste veoks sobivad kastid on varustatud turvavöödega. 

Urban Arrow Family Edrive
Vaata broneeringuid

Kaherattaline kastiratas, mis on sobilik eelkõige peredele. Sobib laste ja ka kaupade transportimiseks. Rattaga on kaasas ka ilmastikukindel kate. Rattal on ühe pingi ja 2 turvavööga kast kahele lapsele. Kastis on võimalik ka kaupa transportida. Hea manööverdavusega ja sõidab nagu tavaline ratas. Hõlpsasti saab sõita pikki vahemaid ja sama kiiresti nagu tavalise rattaga. Jalgrattal on Bosch Performance keskmootor, hüdraulilised ketaspidurid ja elektrooniline käiguvahetus.

Bakfiets Trike Edrive
Vaata broneeringuid

Kolmerattaline kastiratas, mis sobib laste ja ka kaupade transportimiseks. Rattaga on kaasas ilmastikukindel kate. Rattal on suur puidust kast, kus on 2 pinki ja 4 turvavööd, nii et ühe korraga saab võtta pardale kuni 4 last. Kolmerattaline kastiratas on sobilik eelkõige lühemate vahemaade jaoks. Ratas püsib kergemini püsti, aga manööverdamine on mõnevõrra aeglasem kui kaherattalisel kastirattal. Shimano keskmootor, ketaspidurid ja elektrooniline käiguvahetus teevad ka raske koorma transportimise üsna hõlpsaks. Rattal on ka Shimano Steps abivahend, mille kõndimisfunktsioon on sageli väga mugav just aeglase liiklusega aladel (näiteks jalakäijate alad).

Bakfiets Trike Edrive Cargo
Vaata broneeringuid

Kolmerattaline kastiratas, mis on loodud kaupade transportimiseks. Rattal on suur lukustatava kattega puidust kast kauba transportimiseks. Kolmerattaline kastiratas on sobilik eelkõige lühemate vahemaade jaoks. Ratas püsib kergemini püsti, aga manööverdamine on mõnevõrra aeglasem kui kaherattalisel kastirattal. Shimano keskmootor, ketaspidurid ja elektrooniline käiguvahetus teevad ka raske koorma transportimise üsna hõlpsaks. Rattal on ka Shimano Steps abivahend, mille kõndimisfunktsioon on sageli väga mugav just aeglase liiklusega aladel (näiteks jalakäijate alad).

Urban Arrow Family Edrive
Urban Arrow Family Edrive
Bakfiets Trike Edrive
Bakfiets Trike Edrive
Bakfiets Trike Edrive Cargo
Bakfiets Trike Edrive Cargo

Projektitoetus

Velorent on kutsutud ellu projekti CyclUrban+ raames Euroopa Kliimaprogrammi toel.

Kastirattad

16.01.2021

Viimati muudetud 19.04.2021