Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

Kunstimaja näituse plakat

27 September / 27. septembril kell 17 avatakse Tartu Kunstimajas kolm näitust: suures saalis Raivo Korstniku retrospektiiv „Tagasivaates: Tartu tänavatel”, väikeses galeriis Piret Kullerkupu ja Liis Ringi ühisnäitus „Joon” ning monumentaalgaleriis Anna Škodenko isikunäitus.

Raivo Korstnik „Tagasivaates: Tartu tänavatel”

Tegemist on viimaste aastate jooksul järjekorras kuuenda Korstniku (1932–1992) loomingu ülevaatega, mis võtab kokku kõik eelnevad väljapanekud. Eksponeeritakse Korstniku loomingut 1950ndate lõpust kuni kunstniku surmani 1992. aastal, kusjuures mitmed teosed jõuavad vaatajateni esmakordselt. Peamiselt nn „karmis stiilis” meretemaatika ja linnavaadete kõrval on suurim rõhk sürreaalsusse kalduval kubistlike sugemetega loomingul. Näituse koostasid Maarja Korstnik ja Meelis Tammemägi.

Piret Kullerkupp ja Liis Ring „Joon”

Näitus uurib joone erinevaid liikumissuundi kangastel, lõuenditel ja helis. Moodustuvad rütmiliselt kulgevad maastikud, milles kogetavad kaugused ehk polegi füüsilised vahemaad, vaid liikumised iseeneses. Joon kulgeb edasi, isegi kui kuhugi jõuda pole.

Anna Škodenko

Näitusel puudub sõnadega pealkiri ning selle tähistajaks on kujund nimega „kohvikuseina illusiooni”. Škodenko teosed on alati kontseptuaalsed, tuginedes siiski esteetiliste elamuste pakkumisele. Aastate jooksul on ta samas üha eemaldunud oma esmasena valitud maalimeediumist.

Kõik näitused jäävad avatuks 21. oktoobrini.

Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
[email protected]
5562 1192

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.
 

Last changed 27.09.2018