Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

Sport

Üldinfo

Tartu on spordisõbralik ja aktiivne linn. Aastas korraldatakse Tartus ligikaudu 250 erinevat spordiüritust. Rahvusvaheliselt on rohkem tuntud Tartu Maratoni neliküritused, Tartu GP jalgrattaspordis, Miss Valentine ilu- ja rühmvõimlemises, G. Sule õhtumiiting kergejõustikus, Tammeka Cup noorte jalgpallis jm. Igal aastal selgitatakse välja edukamad Tartu linna sportlased ja treenerid. Edukalt esinevad Tartu noored ja tippsportlased rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, rääkimata vabariiklikest tiitlivõistlustest nii individuaalaladel kui ka võistkondlikel aladel.

Tartu linna spordielu edendamisel ja arendamisel teeb sporditeenistus tihedat koostööd Tartu Spordiliiduga ja SA Tartu Sport nõukoguga. Tartu Spordiliit on Tartu linna spordiklubisid koondav ja esindav organisatsioon ning SA Tartu Sport on kõigi Tartu linnale kuuluvate spordirajatiste haldaja ja arendaja.

Viimaste aastate jooksul on Tartusse kerkinud mitu uut spordirajatist ning on renoveeritud vanu. Suurimateks objektideks on olnud Aura Keskus, Turu tn spordihoone, Lõunakeskuse jäähall, A Le Coq SPORT spordimaja.
 


Spordisündmused
Toetused
Tunnustused
Spordiklubid ja -objektid

Last changed 29.07.2021