Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sport

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Üldinfo

Tartu on spordisõbralik ja aktiivne linn. Aastas korraldatakse Tartus ligikaudu 250 erinevat spordiüritust. Rahvusvaheliselt on rohkem tuntud Tartu Maratoni neliküritused, Tartu GP jalgrattaspordis, Miss Valentine ilu- ja rühmvõimlemises, G. Sule õhtumiiting kergejõustikus, Tammeka Cup noorte jalgpallis jm. Igal aastal selgitatakse välja edukamad Tartu linna sportlased ja treenerid. Edukalt esinevad Tartu noored ja tippsportlased rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, rääkimata vabariiklikest tiitlivõistlustest nii individuaalaladel kui ka võistkondlikel aladel.

Tartu linna spordielu edendamisel ja arendamisel teeb sporditeenistus tihedat koostööd Tartu Spordiliiduga ja SA Tartu Sport nõukoguga. Tartu Spordiliit on Tartu linna spordiklubisid koondav ja esindav organisatsioon ning SA Tartu Sport on kõigi Tartu linnale kuuluvate spordirajatiste haldaja ja arendaja.

Viimaste aastate jooksul on Tartusse kerkinud mitu uut spordirajatist ning on renoveeritud vanu. Suurimateks objektideks on olnud Aura Keskus, Turu tn spordihoone, Lõunakeskuse jäähall, A Le Coq SPORT spordimaja.
 


Spordisündmused
Toetused
Tunnustused
Spordiklubid ja -objektid

Viimati muudetud 29.07.2021