Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum toob Tartusse head Soome lasteteatrit

Mänguasjamuuseumi pressiteade

Teater Hevosenkenkä etendus "Erakordselt eriline hotell Home" Foto: Teater Hevosenkenkä

23. mai 2024 / Tartu Mänguasjamuuseum toob sünnipäevakuu lõpuks 29. mail Tartusse Soome lasteteatri Hevosenkenkä etendused "Kord nägin unes..:" ja "Erakordselt eriline hotell Home". Lisaks toimub samal päeval muuseumi mängutoas Soome lastemuuseumi Leikki töötuba "Soome mängib: animetegelaste pagaritöötuba".

„Tartu Mänguasjamuuseumi juurde kuuluv Teatri Kodu on nüüdseks tegutsenud 14 aastat ning muutunud oluliseks paigaks, kus lapsed saavad oma esimese teatrielamuse,” ütleb Tartu Mänguasjamuuseumi direktor Triin Vaaro. „Juba sel sügisel saame väikesi teatrisõpru rõõmustada uue omalavastusega "Rohelise südamega linn", kuid enne veel on aega suveteatri ja Soome lasteteatri Hevosenkenkä külalisetenduste jaoks,” lisab Vaaro.

„Kord nägin unes...” on Hevosenkenkä teatri etendus beebidele ja väikelastele. Unenäoline lugu, milles üheks tegelaseks ka väike dinosaurus, kutsub väikesi vaatajaid ja nende saatjaid avama teatrisse viivat võluust, mille taga peidab end muusika. „Erakordselt eriline hotell Home” on lugu hotellist, selle südamlikest töötajaist ja asjalikest elanikest. Ühel päeval hakkab aga hotellijuht Herbert Home kummaliselt käituma: ta ei taha enam sugugi mängida. Kuidas hotellijuht taas mängima õpib, saab teada teatrisse tulles.

Lisaks etendustele Teatri Kodus toimub 29. mai hommikul mänguasjamuuseumi mängutoas Soome mängumuuseumi Leikki töötuba „Soome mängib: animetegelaste pagaritöötuba", milles õpetatakse suhkrumassist animetegelasi voolima.

Hevosenkenkä teatri etendused ja Leikki muuseumi töötuba Teatri Kodus kuuluvad muuseumi juubeliaasta programmi „Mänguasjamuuseum 30” ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi.

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Viimati muudetud 23.05.2024