Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu laadad

Laata korraldab AS Tartu Turg
lisainfot saab E–R kl 8–14
5887 4335

Kevadlaat
Hansalaat
Maarjalaat
Jõululaat

Tartu kevadlaat

Traditsiooniline Tartu kevadlaat rõõmustab oma rikkaliku kaubavalikuga nii suuri kui väikseid. Kesksel kohal on armastatud kohalik toidukaup, Eesti ja piiritaguste naabrite käsitöö, loodustooteid, tööstuskaubad ja palju muud tarvilikku, mida kaubanduskeskusest ei leia. Kevadele kohaselt on kaubavalikus taimed ja istikud, samuti mitmesugused aiakaubad.

Tasub veel kindlasti meeles pidada, et lisaks Raekoja platsile ja Küüni tänavale leiab unikaalsemaid esemeid ka jõeäärselt käsitöötänavalt. Kõhu saab täis turuhoone toidualleel. Kõige kaunimad lilled ja mulda igatsevad istikud ootavad teid aga kannatamatult Tasku ning avaturu ümbruses. Lastega külastajad leiavad põnevaid tegevusi Küüni tänava pargis.

Viimati muudetud 31.07.2023

Tartu hansalaat

Hansalaat on Tartu laatadest üks põnevamaid ja suuremaid. Kohale tuleb üle mitmesaja kaupleja. Pakutakse unikaalseid käsitöötooteid nii Eestist, Lätist kui Leedust, valmistatakse erinevaid roogi ja meistrid tutvustavad oma käsitööoskusi.

Tartu Hansalaada ajal saavad igas vanuses külastajad osa kirevast laadamelust ja meeleolukatest tegevustest erinevates südalinna paikades - Vabaduse puiesteel, Raekoja platsil, Küüni tänaval, Kaubahoovi pargis ja pargialleel, Emajõeäärsel käsitööalal, Turuhoone toidualleel ning avaturu ümbruses.  

Iga uus suvi pakub üllatusi kauplejate tootevalikus ning lisaks ostudele on laadal pakkuda elamusi ja vahvaid kogemusi kogu perele.

 

 

 

Viimati muudetud 31.07.2023

Tartu Maarjalaat

Traditsioonilisel sügislaadal kaubeldakse rohke käsitöö, kohaliku toidu ning värskete sügisandidega. Rahvakalendris on ussimaarjapäev seotud sügise saabumise märkidega ja õunte valmimisega, seega leiab laadalt nii Maarjamaale omaseid maitseid õuntest kui ka teistest sügisandidest.  Tähelepanuta ei jää muidugi ka teised põnevad eestimaised toiduained ja traditsiooniline käsitöö. Maitsvat eesti toitu ja ehtsat käsitööd saab iga soovija kaasa osta.

Maarjalaat on juba aastaid Tartusse kokku toonud sadu müüjaid ning tuhandeid ostjaid. Laat paikneb suurel kesklinna alal alates Avaturust kuni Raekoja platsini ja Emajõe äärsest alast Küüni tänavani.

Foto: Ketlin Lääts
Foto: Ketlin Lääts

Viimati muudetud 27.10.2023

Tartu jõululaat

Jõululaat toimub laupäeval, 09. detsembril 2023 kell 10:00-16:00.
Kauplejate registreerimine Tartu Linnaportaalis algab teisipäeval, 31. oktoobril kell 09:00 ja lõppeb 5.detsembril kell 23.59.

Vaata piirkondi ja kauplejate asukohti kaardirakenduses

Kvaliteetset Eesti käsitööd ning maitseid väärtustav jõululaat ootab teid kõiki nautima laadamelu Tartu kesklinnas suurel jõululaadal. Mõeldes eesseisvale kingihooajale, leiab laadalt parima valiku põnevatest ja meelipaitavatest kingiideedest, mida tasub varakult ära osta. 

Jõululaadalt leiab midagi igale maitsele ja vanusele. Ootame jõuluaega ja jõuluaja ettevalmistusi nautima.

Laat paikneb suurel kesklinna alal alates Avaturust kuni Küüni tänavani.

Tartu jõululaat jätkub turuhoones jõuludeni.

Laata korraldab AS Tartu Turg ja lisainfot saab E–R kl 08:00-14:00
Tartu Turu kassa telefonil +372 5887 4335 või aadressil [email protected]

Kauplejale

Kauplejate registreerimine Tartu Linnaportaalis.

Laadakoha broneerimiseks peab sisse logima  ID-kaardi, mobiil-ID või smart-ID abil. Välismaalastest kauplejatele on EL kodanike sisselogimine.

Registreerudes saab valida endale ise müügikoha, tehes vormi täitmise käigus valiku süsteemi poolt kuvatud vabade kohtade hulgast. Müügiplatsid on kahes põhisuuruses - telgiga (3m x 3m) ja lauaga (1m x 1m) müüjatele. Üks müüja saab broneerida maksimaalselt kolm kohta ja müügikoha suurimaks pikkuseks on 9 meetrit.

Müügikohtade hinnad:

Hinnakiri

 

 

Viimati muudetud 08.11.2023