Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lennuliiklus

Tartu eesmärk on pakkuda keskkonnasõbralikku liikumiskeskkonda, mis arvestab kõiki liikumisviise. Eriti soositakse kergliikluse ja ühistranspordi kasutamist.

Linnamajanduse osakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1270
 

Lennuliiklus

Rahvusvaheline lennuliiklus

Lennuliinid

Alates 28. oktoobrist 2022 on Tartu ja Helsingi vaheline lennuühendus suletud. Tartu Linnavalitsus otsib võimalusi riigihanke korraldamiseks, et leida rahvusvahelise lennuliini pakkuja ning loodab uue lennuühenduse avada niipea kui võimalik.

Tartu lennujaam on jätkuvalt avatud õppe-, tellimus-, meditsiini- jm lendudeks.

Ajaloost

Tartu lennujaam on oma praegusel asukohal Ülenurmel alates 1946. aastast, kui siia paigutati meditsiinilise kiirabi lennukite lüli. Sellest kujunes Maarjamõisa haigla sanitaarlendude baas. Kõige suurema töömahu andsid lennud põllu- ja metsamajanduse tarbeks. Reisiliikluse suurenedes ehitati lennujaama uus lennurada ja uued hooned.

Tartu lennujaamast on toimunud regulaarreisid Piirissaarele, Jõhvi, Narva, Viljandisse, Pärnusse, Kihnu, Riiga, Ruhnu, Valka, Võrru, Kuressaarde, Kärdlasse, Leningradi, Moskvasse, Minskisse, Kiievisse, Odessasse, Simferoopolisse ja Helsingisse.

1990. aastast alates on Tartu Lennujaam Eesti lennundushariduse õppebaasiks. Eesti Lennuakadeemia on regulaarsete õppelendudega lennujaama suurim tööandja.

Viimati muudetud 19.01.2023