Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu sümboolika

Tartu ametlikeks sümboliteks on lipp ja vapp. Lisaks tutvustab Tartu linn end mitmete teiste sümbolite abil. Siit lehelt saab ülevaate neist sümbolitest ja nende kasutustingimustest.

Avalike suhete osakond
Jaani 7, 51007 Tartu
736 1345
 

TartuLV_lipp.png
Tartu lipp ja vapp

Tartu linna lipp on linnale Poola kuninga Stephan Bathory 1584. aasta 9. mai privileegiga lubatud rõhtsa poolitusega kahelaidne valge-punane lipp, mille laiud on võrdsed.
Tartu linna vapp on punane, alt ümara äärega kilp, millel on kujutatud hõbedane, korrapärastest kividest laotud sakmetega linnamüür värava ja torniga mõlemas otsas.

Vaata lähemalt
TUNNUSLAUSE "Tartu – heade mõtete linn"

Tartu tunnuslause "Heade mõtete linn" saadi 1999. aastal avaliku konkursi teel. Konkursi võitis Aivar Viidik. Algselt oli tunnuslause seotud Tartu logoga, kuid 2022. aastal seoti tunnuslause logost lahti, kuid jäi endiselt kasutusele.

 

Vaata lähemalt
kirjanduslinn.jpg
Tartu - UNESCO kirjanduslinn

Tartu võeti 2015. aasta lõpus vastu UNESCO loovlinnade võrgustikku ja sai rahvusvahelise kirjanduslinna tiitli.

Vaata lähemalt
Tartu_j6elipp.jpg
Tartu jõelipp 

Tartu jõelipp  tähistab Tartut kui vee- ja jõelinna ning võimaldab kohalikel veeliiklejatel rõhutada oma kuuluvust. Tartu jõelipp heisatakse eelkõige Tartu linnas asuvat sadamat kodusadamana kasutaval laeval ja linna haldusterritooriumil asuval sadamahoonel või -rajatisel. Tartu jõelippu võib lisaks heisata laevandusega, Emajõega ja Tartu linnaga seotud sündmuste ja tähtpäevade puhul ning Tartut külastaval laeval.

Vaata lähemalt

Viimati muudetud 14.09.2022