Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Abielu sõlmimine

Rahvastikutoimingute osakond
Tiigi 12, 50410 Tartu

Vastuvõtuajad: E 9-12; 14-17.30, 
T 12-16, K 9-12; 13-16, N suletud,
R 9-12; 13-16

Abielu sõlmimine
Abielu pidulik sõlmimine saalis
Abielu sõlmimine väljaspool perekonnaseisuasutust
Abieluvõime tõend
Välisriigi dokumendid
Riigilõivu - teenustasu tagastamine
Vajalikud viited
Kuldpulmapaaride tänamine
Kontaktid

Abielu sõlmimine

Abiellumisavalduse esitamine

Abielu sõlmimise koht ei ole seotud abiellujate elukohaga. Abiellumisavaldus tuleb esitada perekonnaseisuasutuses, notari või vaimuliku juures, kellel on õigus abielu sõlmida.

Abiellumisavaldust on võimalik esitada e-rahvastikuregistris juhul, kui kõik avalduse esitamiseks vajalikud andmed on rahvastikuregistrisse kantud. Avalduse esitamisel tuleb valida, kas abielu soovitakse sõlmida kabinetis või pidulikult saalis (Tiigi 12) teenustasu eest. Valikut on võimalik ka muuta.

Abielu sõlmimise aega ette broneerida ei saa, kuid avalduse esitamisel saate märkida Teie poolt eelistatud aja. Kui esitate abiellumisavalduse e-rahvatikuregistris, võtab perekonnaseisuametnik abielu sõlmimise aja ja koha kokkuleppimiseks Teiega ise ühendust. Abielu sõlmitakse soovitud ajal ja kohas üksnes kokkuleppe saavutamisel.

NB! Tartu Linnavalitsuses ei sõlmita abielusid riiklikel pühadel ega pühapäeviti.

Esita abiellumisavaldus elektrooniliselt rahvastikuregistris (avalduse esitamisel toimub portaalis ka riigilõivu tasumine) või

esita abiellumisavaldus perekonnaseisuasutuses kohapeal (Tiigi 12, Tartu), milleks palume broneerida vastuvõtuaeg.

Tartu Linnavalitsuse rahvastikutoimingute osakonnas ühise abiellumisavalduse esitamiseks on vajalik mõlema abielluja kohalolek. Abielu sõlmimise aeg lepitakse kokku kohapeal avalduse esitamisel. Kaasa tuleb võtta isikut tõendavad dokumendid.

Vastuvõtuajad
E 9-12 ja 14-17.30
T 12-16
K 9-12 ja 13-16
N Suletud
R 9-12 ja 13-16

Broneeri vastuvõtuaeg  elektrooniliselt või telefonil 742 0856 ja võimalusel palume esitada isiklikult kohale tulles juba eeltäidetud abiellumisavaldus.

Abiellumisavalduse vorm (eesti keeles, elektrooniliselt täidetav)
Abiellumisavalduse vorm (inglise keeles, elektrooniliselt täidetav)
(NB! Salvesta blankett enne täitma asumist oma seadmesse)
 

Abiellumisavaldus samast soost abiellujatele (eesti keeles, elektrooniliselt täidetav)
Abiellumisavaldus samast soost abiellujatele (inglise keeles, elektrooniliselt täidetav)
(NB! Salvesta blankett enne täitma asumist oma seadmesse)

Abielu sõlmimise aeg lepitakse kokku kohapeal avaldust esitades, seda ei saa enne avalduse esitamist ette broneerida. Abielu on võimalik sõlmida üks kuni kuus kuud abiellumisavalduse esitamisest.

Abiellumisavaldust võib kuni abielu sõlmimiseni muuta või tagasi võtta. Abiellumisavalduse muutmiseks või selle tagasi võtmiseks tuleb esitada kirjalik või digitaalselt allkirjastatud avaldus.

Kui abiellujad ei ilmu määratud ajal perekonnaseisuasutusse abielu sõlmima ega teata ilmumata jäämise põhjust, loetakse, et nad ei ole abielu sõlmimise avaldust esitanud.

Lisainfo: Ljudmila Maslenikova,  tel 742 0856, e-post [email protected]

Foto: Rene Türk
Foto: Rene Türk

Abielu sõlmimiseks esitatavad dokumendid

NB! Tartu Linnavalitsus ei nõusta dokumentide osas telefoni ega e-posti teel. Nõustamise aluseks on avalduse esitamine, mis annab aluse isikuandmete töötlemiseks.

  • ühine kirjalik avaldus;
  • isikut tõendavad dokumendid;
  • sünnidokument juhul, kui abielluja sünniandmed rahvastikuregistris puuduvad;
  • teise või järgmise abielu või kooselu korral dokument selle kohta, et eelmine abielu või kooselu on lõppenud või kehtetuks tunnistatud;
  • abieluvõimetõend, kui abielluja elukoht on välisriigis või kui ta on elanud Eestis alla kuue kuu;
  • välismaalase Eestis viibimise seaduslikkust tõendav dokument, kui tegu pole Euroopa Liidu kodanikuga;
  • perekonnaseisu tõendav dokument, kui välismaalasel puuduvad rahvastikuregistris perekonnaseisuandmed;
  • vajadusel abielu sõlmimise muu takistuse kõrvaldamist kinnitav dokument

Loe lisaks:

Abielu sõlmimisest Siseministeeriumi veebilehel  või  Riigiportaalis eesti.ee

Varasuhte valimine

Abielu sõlmimisel peavad abiellujad avalduse esitamisel valima, kas nendevahelisele varasuhetele kohaldatakse varaühisuse, vara juurdekasvu tasaarvestuse või varalahususe regulatsiooni. Kui abiellujad oma valikut ei avalda, loetakse nende poolt valituks varaühisuse regulatsioon. Vaata abikaasade varaliste õiguste kohta täpsemalt siit.

Kui abiellujad valivad vara juurdekasvu tasaarvestuse või varalahususe varasuhte, siis kantakse abikaasade varasuhe abieluvararegistrisse. Kui abieluvararegistris puuduvad abikaasade kohta andmed, siis eeldatakse, et abikaasade varasuhte liigiks on varaühisus.

Kui abiellujatel on Eestis sõlmitud kehtiv kooseluleping ning nad sõlmivad omavahel abielu, märgitakse avalduses, et jätkatakse kooselulepingus kokkulepitud varasuhet.

Perekonnanimi pärast abielu sõlmimist

Abielu sõlmimisel võib valida uue perekonnanime või säilitada senise.

Uus perekonnanimi võib olla abikaasaga ühine perekonnanimi, milleks on ühe abikaasa abielu eel viimati kantud perekonnanimi või koosneda abielu eel viimati kantud perekonnanimest ja sellele sidekriipsuga järgnevast abikaasa perekonnanimest ning selliselt antud perekonnanime võib kanda vaid üks abikaasadest.

Abielu sõlmimise aeg, koht ja maksumus

Abielu ei sõlmita varem kui ühe kuu ja hiljem kui kuue kuu möödumisel päevast, mil abiellujad on perekonnaseisuasutusele esitanud abiellumisavalduse. Abielu sõlmimise aeg lepitakse kokku abiellumisavalduse esitamisel. Abielu sõlmimisel peab esitama isiku tuvastamiseks isikut tõendava dokumendi.

Tartu Linnavalitsuses on võimalik abielu sõlmida ametiruumis, pidulikult saalis või väljaspool perekonnaseisuasutust abiellujate soovitud kohas.

Abielu sõlmimine ametiruumis (Tiigi tn 12) toimub tööpäeviti vastuvõtuaegadel ilma tseremoonia, fotograafi ja külalisteta.

Saalis (Tiigi tn 12) toimub abielu sõlmimine pidulikult üldjuhul reedeti ja laupäeviti koos tseremooniaga. Oodatud on külalised, fotograaf jne, kuid loomulikult on võimalik saalis abielu sõlmida ka ainult kahekesi või oma lähedaste seltsis. Võimalikest erisoovidest palume avalduse esitamisel teada anda. Vaata täpsemalt abielu pidulik sõlmimine saalis.

Abielu on võimalik sõlmida ka väljaspool ametiasutuse ruume abiellujate valitud asukohas. Vaata täpsemalt abielu sõlmimine väljaspool perekonnaseisuasutust.

Abielu pidulikul sõlmimisel saalis või väljaspool ametiasutuse ruume tuleb tasuda lisaks riigilõivule ka teenustasu.

Abielu sõlmimisel väljastatakse abiellujatele abielutõend ja rahvastikuregistrisse tehakse abielukanne.

Riigilõiv ja selle tasumine

Abielukande tegemise eest tuleb tasuda riigilõivu 30 eurot  ja see peab olema tasutud enne avalduse esitamist.

Tasuda on võimalik kohapeal iseteeninduskassas pangakaardiga või eelnevalt internetipangas:

Saaja: Rahandusministeerium
SEB pank EE891010220034796011
Swedbank EE932200221023778606
Luminor Bank EE701700017001577198
Viitenumber  10294002000134

Makse tasumisel märkida selgitusse: abielukanne ja abiellujate perenimed.

Viimati muudetud 07.02.2024

Abielu pidulik sõlmimine saalis

Saalis toimub abielu pidulik sõlmimine üldjuhul reedeti ja laupäeviti (v.a riiklikud pühad) või kui ei ole kokkulepitud teisiti (nt teisipäev 22.02.2022 või 22.06.2022). Abielu sõlmimise aeg lepitakse kokku kohapeal avaldust esitades. Üldjuhul sõlmib reedeti saalis abielusid Peep Puis ja laupäeviti Kersti Aadusoo.

Abielu piduliku sõlmimise eest Tiigi tn 12 saalis tuleb lisaks abielukande riigilõivule tasuda teenustasu saali kasutamise ja tseremoonia läbiviimise eest:
30 min - 50 eurot;
60 min -100 eurot või
60 min koos väikese saaliga 150 eurot.

Teenustasu tuleb tasuda hiljemalt abiellumisavalduse esitamisel.

Tasuda saab pangakaardiga rahvastikutoimingute osakonna iseteeninduskassas kohapeal (Tiigi tn 12) või internetipangas:

SEB panga arvelduskontole EE731010220027983019
Swedbanki arvelduskontole EE392200221017287174
Viitenumber 0140107016000006
Saaja Tartu Linnavalitsus
Selgitusse palume lisada abiellujate nimed

Autor: Rein Toom

Meelespea pruutpaarile ja külalistele

Abielu pidulik sõlmimine toimub Tartu linnavalitsuse  rahvastikutoimingute osakonna saalis Tartus, Tiigi 12.

Pruutpaaril palume tulla kohale vähemalt 15 minutit enne abielu piduliku sõlmimise algust. Ka külalisi oodatakse õigeks ajaks. Palume tseremoonia ajaks mobiiltelefonid välja lülitada.

Soovist kasutada oma muusikat, tseremooniat filmida või pildistada palume eelnevalt teavitada tseremoonia läbiviijat, kes selleks soovitusi jagab. Tseremoonia ajal oma muusika kasutamise soovist palume eelnevalt teada anda juba avalduse esitamisel.

Kahe tseremoonia vahel on ajavahe pool tundi, mille sisse peab mahtuma külaliste kogunemine saali, tseremoonia läbiviimine, õnnitlemine, pildistamine, saali koristamine-tuulutamine jm. Suvel ja ilusa ilmaga on õnnitleda-pildistada võimalik ka õues ja kõrvalasuvas Vanemuise pargis. Kui olete valinud ühetunnise ajavahega tseremoonia, siis on võimalik saali kasutada ca 45 min, sh koos väikese saaliga, kus saab pakkuda oma külalistele nt tervitusjooki, mis tuleb endal korraldada (k.a pokaalid).

Palume külalistel lilli põrandale mitte puistata, samuti palume mitte võtta tseremooniale kaasa sööke-jooke. Lemmikloomade kaasa võtmise soovist palume eelnevalt teada anda.

Abielu sõlmimine toimub eesti keeles. Tõlketeenus tuleb ise tellida ja kokku leppida ning soovist kasutada tõlki palume aegsasti teavitada ka perekonnaseisuametnikku.

Pikema aja soovitame valida juhul, kui soovite tseremooniat tõlkida või on tseremoonia läbiviimisel muid erisoove, külalisi on palju, soovite saalis õnnitlusi vastu võtta, teha ühisfotosid või ka näiteks väikest kontserti korraldada. Anna oma erisoovidest meile teada juba avalduse esitamisel.

14.06.2022
Fotod: Rene Türk

Viimati muudetud 06.12.2023

Abielu sõlmimine väljaspool perekonnaseisuasutust

Abiellumisavalduse esitamiseks palume võtta ühendust perekonnaseisuametnik Silver Priimäega (tel 736 1208, mobiil 557 9376 või e-post [email protected]) või Peep Puisiga (mobiil 508 2255 või e-post [email protected]), et kokku leppida abiellumisavalduse esitamise viis ja aeg ning sõlmida eelkokkulepped abielu sõlmimise aja ja koha kohta. Abielu sõlmitakse soovitud ajal ja kohas üksnes kokkuleppe saavutamisel.

Abiellumisavaldust on võimalik esitada elektrooniliselt e-rahvastikuregistris või isiklikult perekonnaseisuasutuses kohapeal eelneval kokkuleppel perekonnaseisuametnikuga. Kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Abiellumisavaldust on võimalik esitada e-rahvastikuregistris juhul, kui kõik avalduse esitamiseks vajalikud andmed on rahvastikuregistrisse kantud. Abiellumisavalduse esitamisel saab märkida ainult oma eelistuse abielu sõlmimise aja ja koha kohta.

NB! Tartu Linnavalitsus ei sõlmi abielusid riiklikel pühadel ega pühapäeviti.

Abielu sõlmimise eest abiellujate soovitud asukohas tuleb lisaks abielukande riigilõivule (30€) tasuda teenustasu:

  • Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) või Tartu Laulupeomuuseumis (Jaama tn 14) -
    150 eurot;
  • mujal Tartu linnas - 200 eurot;
  • Emajõe laevareisil algusega Tartust kuni 2 tundi – 300 eurot;
  • Tartu maakonnas - 400 eurot;
  • väljaspool Tartu maakonda - 600 eurot.

Teenustasu tuleb tasuda enne abiellumisavalduse esitamist:

SEB panga arvelduskontole EE731010220027983019
Swedbanki arvelduskontole EE392200221017287174
Viitenumber 0140107016000006
Saaja Tartu Linnavalitsus
Selgitusse palume lisada abiellujate nimed

Abielu sõlmimise teenustasu ei sisalda kokkuleppeid ruumide kasutamiseks (sh linnamuuseumis või laulupeomuuseumis) ega ka tasu ruumide kasutamise eest. Selleks tuleb pöörduda vastava teenuse osutaja poole. Abielu sõlmimine toimub eesti keeles. Võimalik tõlketeenus tuleb ise kokku leppida ja tellida. Erisoovidest palume teada anda avalduse esitamisel.

Foto: Helena Kukk
Foto: Helena Kukk

09.08.2022

Viimati muudetud 06.12.2023

Abieluvõimetõendi esitamine Eestis abiellumiseks

Abieluvõimetõendi peab esitama isik, kelle elukoht on välisriigis või kes on elanud Eestis vähem kui kuus kuud vahetult enne abiellumisavalduse esitamist.

Abieluvõimetõendit ei pea esitama isik, kes on Eestis elanud vähemalt kuus kuud vahetult enne abiellumisavalduse esitamist ja kelle perekonnaseisuandmed kajastuvad rahvastikuregistris. Perekonnaseisuandmete puudumisel tuleb esitada perekonnaseisuandmeid kajastav või kinnitav dokument. Täpsem info abiellumisavalduse esitamisel. Isiku elukohaks loetakse rahvastikuregistrisse kantud elukoht

Abieluvõimetõend on abielluja elukoha- või kodakondsusriigi väljastatud dokument, millega tema elukoha- või kodakondsusriigi pädev asutus kinnitab, et isikul puuduvad tema elukoha- või kodakondsusriigi õiguse järgi abielu sõlmimist takistavad asjaolud. Tõend kehtib sellel märgitud ajani, kuid mitte kauem kui seitse kuud selle väljastamisest arvates ja peab abielu sõlmimise ajal kehtima.

Sellist dokumenti, kus on kajastatud üksnes isiku perekonnaseis või et mingil perioodil isikul puuduvad andmed tema abielu kohta, või isiku kirjalik kinnitus takistuste puudumise kohta abielu sõlmimiseks, mille allkirja õigsust on kinnitanud konsulaarametnik või notar, ei käsitleta abieluvõimetõendina.

NB! Kui välisriigis ei väljastata abieluvõimetõendit, on abielluda soovijal õigus pöörduda kohtusse ja taotleda luba abiellumiseks ilma abieluvõimetõendita. Luba kehtib kuus kuud.

Abielu sõlmimine välisriigis

Kui Eesti kodanik või Eesti elanik soovib abielu sõlmida välismaal, tuleb juhinduda abielu sõlmimisel selle riigi nõuetest (st milliseid dokumente on vaja esitada), kus soovitakse abielluda. Näiteks võidakse nõuda abieluvõimetõendit.

Eestis väljastab tõendi maakonnakeskuse kohalik omavalitsus (nt Tartu linnavalitsus), Tallinna perekonnaseisuamet või Eesti konsulaarametnik piirkonnas, kus abielu sõlmitakse. Tõend kehtib 6 kuud alates selle väljastamisest ning sellele märgitakse Eesti õigusest tulenevad abielu sõlmimise eeldused. Ametiasutus ei anna tõendit enne, kui on abielu sõlmimisel nõutavate dokumentide puhul veendunud selles, et Eesti õiguse kohaselt ei ole abiellumiseks takistusi.

Abieluvõime tõendi taotlemiseks tuleb esitada avaldus kas kohapeal (Tiigi 12), posti teel või digiallkirjastatult e-posti teel [email protected]. Tasuda tuleb riigilõiv kohapeal pangakaardiga iseteeninduskassas või internetipangas. Täpsem info siin.

Viimati muudetud 22.06.2022

Üldreeglina peavad välisriigi dokumendid, mida esitatakse Eestis perekonnasündmuse tõendamiseks olema kas legaliseeritud või apostillitud sõltuvalt riigist. Legaliseeritud peavad olema nende riikide dokumendid, kes ei ole ühinenud Haagi konventsiooniga.

Konventsiooniga ühinenud riikide loetelu

Võõrkeelne dokument peab olema tõlgitud eesti, vene või inglise keelde, välja arvatud juhul, kui dokument on vene- või ingliskeelne. Tõlge peab olema vandetõlgi tehtud.

Loe lisaks:
Avaliku dokumendi legaliseerimisest Välisministeeriumi veebilehel
Välisriigi dokumentidest täpsemalt Siseministeeriumi veebilehel

Sünnidokument

Abielluja, kelle sünniandmed rahvastikuregistris puuduvad, peab esitama sünnidokumendi. Andmete kandmiseks rahvastikuregistrisse on vajalik esitada sünnidokument, kus on kajastatud vanemate andmed.

Perekonnaseisudokumendid EL liikmesriikide vahel

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusest (EL) 2016/1191 tulenevalt ei vaja alates 16.02.2019 enam mitmed avalikud dokumendid teistesse Euroopa Liidu riikidesse esitamisel apostilli.

Teise Euroopa Liidu riiki esitamisel ei ole vaja apostilliga kinnitada dokumente, mis tõendavad näiteks järgnevaid asjaolusid: sünd; surm; nimi; abielu, sealhulgas abieluvõime ja perekonnaseis; abielulahutus, lahuselu või abielu kehtetuks tunnistamine, vanemlus; lapsendamine; alaline asukoht ja/või elukoht.

Eesti ametiasutused võtavad määruses nimetatud dokumente vastu eesti, vene ja inglise keeles, seega nendes keeltes koostatud dokumentide puhul ei nõuta nende tõlkimist. Kui dokument on koostatud mõnes muus keeles, tuleb dokument tõlkida, kui sellele ei ole lisatud mitmekeelset standardvormi.

Varem abielus olnud isik

Isik, kes on olnud varem abielus, peab esitama abielu lõppemist või kehtetuks tunnistamist tõendava dokumendi (abielulahutuse dokument, surmadokument koos abieludokumendiga), kui abielu lõppemist kajastavat dokumenti pole rahvastikuregistrisse kantud.

Abielu lahutamist kajastav välisriigi dokument peab sisaldama abielu lahutajate isikuandmeid, lahutamise otsuse teinud asutuse andmeid, otsuse tegemise aega ja jõustumise kuupäeva ning võimalusel lahutatud abielu sõlmimise kohta ja aega.

NB! On oluline, et välisriigi kohtuotsuse väljavõtted sisaldaksid kõiki eelnõutud andmeid.

Kui on tegemist Euroopa Liidu liikmesriigi kohtu abielulahutuse otsusega, mis on tehtud pärast 01.03.2005, peab sellele olema lisatud EL Nõukogu määruses 2201/2003EÜ sätestatud tõend (I Lisa). Tõendi lisamine tagab täieliku info abielu lahutamise kohta ja selle, et kohtuotsus on jõustunud. Kohtuotsus ei pea sel juhul olema kinnitatud tunnistusega apostille. EL-i liikmesriigi kohtu abielulahutuse otsus, mis on tehtud enne 01.03.2005, peab olema apostillitud.

Kui eelmine abielu on lõppenud abikaasa surmaga, tuleb esitada abikaasa surmatunnistus (või -tõend) ning lisaks ka abielutunnistus (või –tõend).

Välisriigis sõlmitud abielu

Välismaal sõlmitud abielu loetakse Eestis kehtivaks, kui see toimus abielu sõlmimise riigi õiguse abielu sõlmimise korra kohaselt ja vastas sisuliste eelduste poolest mõlema abikaasa elukohariigi õigusele.

Välisriigis abiellumist tõendav dokument tuleb ühe kuu jooksul pärast abiellumist esitada Eestis perekonnaseisuasutusele, et vajalikud muudatused saaksid kantud ka Eesti rahvastikuregistrisse. Vaata täpsemalt välisriigi dokumentidele esitatavatest nõuetest.

Viimati muudetud 06.09.2022

Riigilõivu ja/või teenustasu tagastamine

Juhul, kui soovite siiski abiellumisest loobuda, palume sellest aegsasti meile teada anda ja esitada e-posti aadressil [email protected] mõlemapoolselt digiallkirjastatud vabas vormis avaldus.

Kui abiellujad ei ilmu määratud ajal abielu sõlmima ega teata ilmumata jäämise põhjust, loetakse, et abiellujad ei ole abielu sõlmimise avaldust esitanud.

Riigilõivu ja/või teenustasu tagastamiseks abiellumisest või selle pidulikust sõlmimisest loobumise korral esitab selle maksja digiallkirjastatult avalduse.

Riigilõivu tagastamise avalduse vorm (abielu sõlmimisest loobumise korral).

Riigilõivu tagastamise nõue lõpeb kahe aasta möödumisel selle aasta lõpust, millal riigilõiv tasuti. Riigilõivu tagastamisel arvatakse maha taotluse läbivaatamisega kaasnenud menetluskulu.

Teenustasu tagastamise avalduse vorm (abielu pidulikust või väljapool perekonnaseisuasutust sõlmimist loobumise korral).

Teenustasu tagastatakse juhul, kui abielu pidulikust või väljaspool perekonnaseisuasutust sõlmimisest loobumisest või aja muutmise soovist on perekonnaseisuasutust kirjalikult e-posti teel teavitatud vähemalt kaks tööpäeva enne abielu sõlmimise tähtpäeva. Teavitama jätmisel või hilisemal teavitamisel teenustasu ei tagastata.

Viimati muudetud 22.02.2024

Kuldpulmapaaride tänamine

Kuldpulmapaaride austamisüritus toimub traditsiooniliselt Tartu linna päeva ürituste programmis. Viimastel aastatel on see toimunud Eesti Rahva Muuseumis. See on saanud kenaks ja südamlikuks traditsiooniks, millega Tartu linn soovib tänada inimesi, kelle 50 aastat püsinud abielu on eeskujuks kõigile peredele.

Üritusele saavad kutse need paarid, kes rahvastikuregistri andmetel elavad Tartus ja kel käimasoleva aasta jooksul täitub 50. abieluaasta. Kuldpaare õnnitleb Tartu linnapea, kes koos lilleõiega annab üle õnnitluskaardi ja raamatu. Austamisüritus lõpeb suupistelauas.

2024. aastal toimus tseremoonia 28. juunil Eesti Rahva Muuseumis. Vaata fotosid allolevast galeriist.

 

 

28. juunil 2024 Eesti Rahva Muuseumis. 

28.06.2024
Fotod: Jaak Nilson

Viimati muudetud 16.07.2024

Kristina Aabrams - juhataja

Osakonna töö juhtimine ja korraldamine.

746 1772

5330 4213

Tiigi 12

-

Viivi Maremäe - juhtiv peaspetsialist

Elukoha aadressiga seotud küsimused, andmevahetuse korraldamine teiste asutustega, elukoha andmete rahvastikuregistrisse kandmine KOV algatusel, elukoha aadressiandmete muutmine omaniku õigustatud nõudmisel, isikukoodide moodustamine.

736 1139

527 0282

Küüni 5, I k

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Siiri Sinijärv - juhtiv peaspetsialist

Abielu lahutamine, uue isikunime andmine, vaimulike abielude registreerimine, välisriigi dokumendi sisestamine rahvastikuregistrisse.

742 0632

505 1944

Tiigi 12

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Kersti Aadusoo - peaspetsialist

Abielu sõlmimise tseremoonia läbiviimine.

742 0632

-

Tiigi 12

-

Tiiu Eintalu - peaspetsialist

Elukoha registreerimine, isikukoodide moodustamine.

736 1031

-

Küüni 5, I k

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Ljudmila Maslenikova - peaspetsialist

Abielu sõlmimine, välisriigi dokumendi sisestamine rahvastikuregistrisse, rahvastikuregistris olevate andmete täiendamine ja parandamine, kohtulahendite rahvastikuregistrisse kandmine, isikukoodide moodustamine.

742 0856

-

Tiigi 12

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Marko Mängli - peaspetsialist

Rahvastikuregistri andmete töötlemine ja klientide nõustamine, isikukoodide moodustamine, elukoha aadressandmete rahvastikuregistrisse kandmine.

736 1140

-

Küüni 5, I k

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Kadri Männik - peaspetsialist

Sünni registreerimine, isaduse omaksvõtu kannete koostamine, välisriigi dokumendi sisestamine rahvastikuregistrisse, rahvastikuregistris olevate andmete täiendamine ja parandamine, kohtulahendite rahvastikuregistrisse kandmine.

742 0960

-

Tiigi 12

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Peep Puis - peaspetsialist

Abielu sõlmimise tseremoonia läbiviimine.

 742 0632 

-

Tiigi 12

-

Kaia Rahu - peaspetsialist

Korduvate perekonnaseisudokumentide (tõendite) väljastamine, abieluvõimetõendite väljastamine, rahvastikuregistri väljavõtte väljastamine, andmete rahvastikuregistrist väljastamine õigustatud huvi korral, välisriigi dokumendi sisestamine rahvastikuregistrisse, rahvastikuregistris olevate andmete täiendamine ja parandamine, kohtulahendite rahvastikuregistrisse kandmine.

742 0954

-

Tiigi 12

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Maie Tamm - peaspetsialist

Elukoha registreerimine, isikukoodi moodustamine.

736 1141

-

Küüni 5, I k

E 9-12 ja 14-17.30, T 12-16, K 9-12 ja 13-16, R 9-12 ja 13-16

Kadri Kehayova - koordinaator

Tartu linna ja Lõuna-Eestisse alaliselt või ajutiselt elama asunud välismaalaste kohta teabe haldamine ja mitmekülgse abi andmise korraldamine ning tegevuste koordineerimine.

-

-

Ülikooli 17

-

Annela Samarüütel - spetsialist

Tiigi 12 hoonet külastavate kodanike vastuvõtmine ja suunamine, sh abielutseremoonia läbiviimisel, dokumendihalduse korraldamine.

742 0624

-

Tiigi 12

-