Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
26°

Huviharidus ja huvitegevus

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Huviharidus ja huvitegevus

Tartus on mitmekesised huvitegevuse võimalused. Huvikoolides ja -ringides osalevate tartlaste arv on viimastel aastatel tõusnud nii noorte kui ka vanemaealiste hulgas.

Huviringid

Ülevaate Tartu noorte koolivälistest huviringidest saab huvihariduse ja huvitegevuse kaardirakendusest ning Kultuuriakna huvitegevuste lehelt. Üldhariduskoolid panevad oma huviringide tutvustused alates 2019/2020. õppeaastast üles Tartu haridusteenuste lehele Arno. Täiskasvanute ja eakate huvitegevust korraldavad Tartu Rahvaülikool, Tartu Linna Pensionäride Organisatsioon Kodukotus ja teised mittetulunduslikud organisatsioonid.

Huvikoolid

Tartus tegutseb neli linnale kuuluvat huvikooli ja hulk eraõiguslikke huvikoole, millest paljudele maksab linn toetust.

Huvihariduse ja huvitegevuse toetus

Täpsemat infot huvihariduse ja huvitegevuse toetuse taotlemise kohta leiab siit

 

Tartu linna 2022. aasta huvihariduse ja huvitegevuse kava

 

Huviringis osalemise kinnitamine

Tartu linn toetab huviharidust ja huvitegevust kultuuri-, spordi- ja noorsootöö valdkonnas. Huvitegevuses osalemist saab kinnitada ID-kaardiga, Smart ID-ga, Mobiil ID-ga, pangatunnustega või kirjalikult kultuuriosakonnas (Raekoja plats 12, II korrus).  Alla 18-aastaste noorte puhul peavad huviringis osalemist kinnitama nende vanemad või hooldajad.

Huviringis osalemise kinnitamine.

Viimati muudetud 08.06.2022