Tartus on mitmekesised huvitegevuse võimalused. Huvikoolides ja -ringides osalevate tartlaste arv on viimastel aastatel tõusnud nii noorte kui ka vanemaealiste hulgas.
Huviringid
Huvikoolid
Tartus tegutseb neli linnale kuuluvat huvikooli ja hulk eraõiguslikke huvikoole, millest paljudele maksab linn toetust.
Erahuvikoolide toetus
Taotluse esitamise tähtaeg: 01.09 (k.a).
Taotluse saab esitada siin: tartu.ee/kotoetused.
Toetust antakse erahuvikooli pidajale Tartu linnas tegutseva erahuvikooli jaoks, mis pakub huviharidust lastele ja/või noortele. Toetust antakse taotlemisele järgnevaks kalendriaastaks. Erahuvikooli tegutsemise esimest õppeaastat ei toetata.
Erahuvikoolide saavad pearahapõhist toetust. Pearaha antakse huvitegevuse korraldamiseks 7–19-aastase, balleti valdkonnas 5–6-aastase harrastaja kohta, kes osaleb regulaarselt õppetegevuses ja kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas.
Taotleja (erahuvikool) peab toetuse saamiseks hiljemalt 1. oktoobriks esitama alanud õppeaastal huviharidust omandavate õpilaste nimekirja.
Õpilane (alaealise õpilase puhul tema seaduslik esindaja) peab toetuse saamiseks hiljemalt 1. novembriks kinnitama elektrooniliselt veebipõhises toetuse taotlemise keskkonnas või kirjalikult, et omandab huviharidust erahuvikoolis.
Juhul kui nimekirja kantud õpilane omandab huviharidust mitmes erahuvikoolis, siis peab kinnitaja 1. novembriks märkima ühe erahuvikooli eelistuse.
Huvitegevuses osalemise kinnitamine
Tartu linn toetab huvitegevuse korraldamist kultuuri-, spordi- ja noorsootöö valdkonnas. Huvitegevuses osalemist saab kinnitada ID-kaardiga, mobiil ID-ga, pangatunnustega või kirjalikult kultuuriosakonnas (Raekoja plats 12, II korrus). Alla 18-aastaste laste puhul peavad huvitegevuses osalemist kinnitama nende vanemad või hooldajad.