Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Euroopa kultuuripealinn on Euroopa hinnatuim kultuuriprojekt, mis ühendab kõik korraldava linna või regiooni ideed, inimesed ja valdkonnad.

Tegemist ei ole kitsalt kunstiprojektiga, vaid laiahaardelise kultuuri- ja arenguprojektiga. Lisaks tiitliperioodi väga tihedale kultuuriprogrammile toimub rohkelt tegevusi nii eelnevatel kui ka järgnevatel aastatel.

Tartu linn on keskuseks kogu Lõuna-Eestile ning 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega.
Ühiselt tegutsedes on Tartul ja Lõuna-Eestil aastal 2024 võimalus saada paigaks, millele koondub terve Euroopa tähelepanu.

Otsuse Tartu kandideerimisest 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks võttis Tartu linnavolikogu ühehäälselt vastu septembris 2017.
Jaanuaris 2018 alustas Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna koosseisus tööd Tartu 2024 kandidatuurimeeskond.

Tartu võidu Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimisel kuulutas rahvusvaheline ekspertkomisjon välja 2019. aasta augustis. 2020. aastal alustas tööd sihtasutus Tartu 2024, mis vastutab kandidatuuriraamatus esitatud programmi, kommunikatsiooni- ja turundustegevuste ning rahastuse täideviimise eest.

 

Vaata lähemalt

Koduleht
Facebook
Instagram

Viimati muudetud 13.02.2023