Elanike arv: 8209 (2020), pindala: 311 ha
Tammelinn, õieti selle ajalooline vanem osa raudtee ja Soinaste/Raja tänava vahel on iseseisva Eesti linnaehituse esimese laine ajal, 1920. aastatel rajatud uus linnaosa. Kogu linnaosa kavatis on ühtselt planeeritud, selle autoriks on arhitekt Edgar Johan Kuusik: 1923. aastal mõõdeti Tamme mõisa põldudel välja 423 krunti, keskmise suurusega 500–550 ruutsülda. Tammelinna pididki ilmestama suured krundid, esinduslik elamuarhitektuur ning kindla plaaniga rajatud tänavavõrk: kolm kaarjat tänavat, Väike, Kesk ja Suur kaar, ning nendega ristuv lai Tamme puiestee, mis suundub muidugi endisesse Tamme mõisasse, mille põldudele linnaosa kerkis.
Elamud on enamuses kahekorruselised, tolleaegsetelt nimekatelt arhitektidelt, valdav on toona moes olnud heimatstiil koos järskude katusekalletega (kaldenurga vähemalt 45o nägi ette ka Tammelinna algne ehitusmäärus).
Kesklinnapoolne Tammelinna osa on üsna terviklikult säilinud, kahjuks jõuti nõukogude ajal kaugemad kvartalid oluliselt tihendada ja endiste aedade asemele rohkesti uusi kvartalisiseseid tänavakesi rajada.
Linnaosa kaugem ala Aardla tänava ümbruses on uuem, pärinedes enamuses nõukogude aastakümnetest. Riia tänava lõpus leidub ka äri- ja ühiskondlikke hooneid, siin, Puumarketi õuel asub ka Tartu linna kõrgeim koht 80,2 m üle merepinna.