Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tunnustused

Tartu on nooruselinn, kus noortel on igakülgsed võimalused arenguks ja eneseteostuseks. Noorsootöö julgustab noort avastama, hoolima ja tegutsema.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Tartu linna noorsootöö aasta aunimetused

Tartu linna noorsootöö aasta aunimetus ja sellega kaasnev preemia on Tartu linna tunnustus Tartus tegutsevatele isikutele ja organisatsioonidele, kes on aasta jooksul Tartus silmapaistvalt tegutsenud noorsootöö valdkonnas või saavutanud märkimisväärseid tulemusi Tartu linna kujundamisel noortesõbralikumaks. Ettepanekuid aunimetuste määramiseks saab esitada igaüks. Tunnustatavate valimiseks moodustakse komisjon noortevolikogu, linnavolikogu, linnavalitsuse ametnike, noorsootöövaldkonnas tunnustatud organisatsioonide ja noorsoouurijate esindajatest. Aunimetused tehakse teatavaks Tartu linna koduleheküljel ning auhinnad antakse üle Tartu noorsootöö aasta tunnustussündmusel iga aasta detsembris.

Tutvu Tartu Linnavolikogu 11.10.2018 määrusega nr 40 "Kultuuri, noorsootöö ja spordi aasta aunimetused ja preemiad".

Noorsootöö aasta aunimetused

Aunimetused ja preemia määratakse neljas kategoorias: aasta noorsootöö tegija, aasta noor tegija, aasta noortesõbralik tegu ning aasta noorsootöö teemaline üliõpilastöö.

  • Aasta noorsootöö tegija - isik või organisatsioon, kes on Tartu noorte vabal ajal oskuslikult juhendanud noori nende annete avastamisel ja ideede teostamisel, viinud ellu edukaid projekte ja/või käivitanud uuenduslikke ettevõtmisi.

  • Aasta noor tegija - 7-26aastane isik või isikud, kelle Tartus toimunud omaalgatuslik ettevõtmine on võimaldanud noortel panustada kogukonda ja/või positiivselt mõjutanud noorte elu.
  • Aasta noortesõbralik tegu - Tartus tegutseva isiku või organisatsiooni ettevõtmine, mis on aidanud muuta Tartu noorte elu meeldivamaks, uuenduslikumaks ja kaasavamaks.
  • Aasta noorsootöö teemaline üliõpilastöö - Tartu noorsootöö teemaline üliõpilastöö, mis on kaitstud auhinna määramisega samal või eelneval kalendriaastal riiklikult tunnustatud rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppekava lõputööna ning käsitleb Tartu noorsootöö jaoks päevakajalisi või uuenduslikke küsimusi.

Parimad noorsootöö tegijad 2018. aastal

5. detsembril 2018. aastal toimunud Tartu noorsootöö tunnustussündmusel kuulutati välja aasta noorsootöö tegija, aasta noored tegijad, aasta noortesõbralik tegu ning aasta üliõpilastöö.

Aasta noorsootöö tegija kategooria laureaadiks sai Tartu Noorsootöö Keskuse projektijuht Helene Toomeoks - Helene on alati rõõmsameelne, abivalmis ja avatud uutele kogemustele. Ta ei karda kaasata noori, vaid motiveerib ja toetab nende ideid. Ükskõik, mis üritust Helene korraldab, see hingamine ja energia, mis ta sinna paneb, peegeldub noorte säravates silmades. 2018. aastal korraldas ning aitas Helene korraldada Lastekaitsepäeva, Tarkusepäeva, Tartu Kooliteatrite festivali, Lille Noortekeskuse projekti "Kuidas olla tark veetarbija?" ning veel mitmeid Lille Noortekeskuse sündmusi.

Aasta noore tegija tiitli pälvisid "Lotte heategevuslaat lugemiskoertega" meeskond Lizette Sibul ja Grete Kull - Lizette ja Grete korraldasid 2018. aasta kevadel koostöös Karlova Seltsiga "Lotte heategevuslaat lugemiskoertega" sündmuse. Laadal oli Tartu Linnaraamatukogu meisterdamisnurk ja lugemiskoer, toimus kotitrüki töötuba, moeshow, noorte meisterduste laadamüük, esinesid tantsijad ja laululapsed ning avatud oli ka Lille Maja hoovikohvik. Kaasatud oli ka suur hulk vabatahtlikke, kelle koordineerimisega said tüdrukud väga hästi hakkama. Laata külastas ligikaudu 500 inimest. Laada suurem eesmärk oli koguda raha Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi psühholoogilist abi vajavatele lastele. Laadal kauplejate müügitulust 10% annetatigi Lastefondi annetuskasti, millele lisandus Lille Maja hoovikohviku müügitulu. Kokku koguti Lastefondile üle 200 euro.

Aasta noortesõbralikuma teo laureaadiks kuulutati Anne Noortekeskuse ruumide remont - Magnus Maiste ja Tarmo Rand Tartu Kutsehariduskeskusest ning Kaarel Jürissaar Pro-Building´ust aitasid korraldada remonttöid Anne Noortekeskuses. Tänu Magnuse initsiatiivile valmistasid Kutsehariduskeskuse õpilased noortekeskusele uued diivanilauad. Tarmo juhendamisel muutsid noored meistrid noortekeskuse ruumid ilusaks, hubaseks noorte vaba aja veetmise kohaks. Pro-Building juhataja Kaarel sponsoreeris Anne Noortekeskuse noortetoa, sanitaarruumide ja töötajate kabinettide remonti vajaminevate ehitusmaterjalidega ning andis asjakohast ehitusalast nõu.

Aasta noorsootöö teemalise üliõpilastöö kategooria laureaadiks sai Sandra Kremann bakalaureusetööga "Noortekeskuses toimuva mitteformaalse õppe mõju noortele nende endi tõlgenduste alusel".  

Tunnustussündmuse kokkuvõttev video 

Tunnustussündmuse fotogalerii

Tutvu varasemate noorsootöö valdkonna parimatega

 

Viimati muudetud 19.12.2018