Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Keskkonnahoidlikud sündmused ja tegevused

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Tartust saab koos kohalike organisatsioonidega keskkonnahoidliku tegutsemise teerajaja Eestis

Tartus on alates 2021. aasta kevadest sündmusekorralduses soovituslik lähtuda keskkonnahoidlike sündmuste juhendist. Selles juhendis on ära toodud minimaalsed nõuded ja soovitused keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks. 2021. aasta lõpus tunnustas linn selles osas teistele eeskuju näidanud sündmusi ning juhendi said linna erinevad osakonnad omal nahal põhjalikult läbi katsetada 2021. aasta Autovabaduse Puiestee raames.

Koos saame astuda sammu edasi. Alates 2022. aasta 3.  juulist peavad kõik Tartu linna avalikus ruumis sündmuste korraldajad avaliku ürituse teates andma ülevaate ka ürituse keskkonnahoidlikkusest. Kohustuslik on täita vähemalt juhendis välja toodud minimaalse taseme nõuded. 2023. aastaks Tartu linnalt toetust taotledes tuleb taotluses anda ülevaade ka keskkonnahoidlikest põhimõtetest, mida taotleja jälgib nii sündmuste kui muude igapäevaset tegevuste korraldamisel. 

Keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhend

Suure hulga inimeste osalusel toimuvad kultuurisündmused saavad olla teenäitajateks ka keskkonnahoidlikes muutustes. Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend on praktiline abivahend, millest on keskkonnahoidlike valikute tegemisel kasu erinevatel valdkonda eestvedajatel –  nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismi korraldajatel.

Juhendis on minimaalsed nõuded ja soovitused keskkonnasõbralike sündmuste korraldamiseks. Sellega käivad kaasas praktilised soovitused ja kontrollnimekirjad, mis aitavad korraldajal juhendis toodud nõuetes orienteeruda.

Juhend toetub SA Tartu 2024 keskkonnastrateegiale ning on üks oluline samm selle elluviimisest. Juhend ja toetavad materjalid on valminud SA Tartu 2024, Tartu linnavalitsuse ja kestliku ürituskorralduse konsultatsiooniettevõte Acento koostööna.

Alates 2022. aasta 3.  juulist peavad kõik Tartu linna avalikus ruumis sündmuste korraldajad avaliku ürituse teates andma ülevaate ka ürituse keskkonnahoidlikkusest. Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit järgivad ka kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused.

Keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhend

Soovitused juhendi juurde

Õppevideod juhendi juurde teemade kaupa

Keskkonnahoidlike teenuste ja kaupade pakkujate kontaktid (kogutud Tartu Loodusmaja poolt)
Tartu 2024 keskkonnastrateegia ja muud täiendavad materjalid

 

Autovabaduse puiestee 2020. Foto: Mana Kaasik
Autovabaduse puiestee 2020. Foto: Mana Kaasik

Keskkonnahoidliku tegevuse põhimõtted ja soovitused asutustele ja organisatsioonidele

2023. aastaks Tartu linnalt toetust taotledes tuleb taotluses anda ülevaade ka keskkonnahoidlikest põhimõtetest, mida taotleja jälgib nii sündmuste kui muude igapäevaset tegevuste korraldamisel. Alljärgnevas juhendis on toodud mõned põhimõtted ja soovitused asutustele ja organisatsioonidele, millest oma tegevuse keskkonnahoidlikumaks muutmisel lähtuda. Tegemist ei ole ammendava loeteluga ning soovituste faili täiendatakse jooksvalt. Oluline on igal asutusel oma tegevuses üles leida need kohad, kus ta saab olla keskkonnahoidlikum. 

KESKKONNAHOIDLIKU TEGEVUSE PÕHIMÕTTED JA SOOVITUSED ASUTUSTELE JA ORGANISATSIOONIDELE

Viimati muudetud 16.01.2023