Kõiki taotlusi saab esitada Tartu linnaportaalis, kust leiab infot ka taotlusvormide täitmise kohta. Taotluste esitamise tähtajad on toetusmeetmete lõikes erinevad, täpsed kuupäevad on välja toodud iga toetusliigi juures eraldi.
Ei toetata tegevusi, mis on juba Tartu linna eelarvest, sh Tartu Kultuurkapitalist toetust saanud.
Kultuuri suurprojekti toetus
Kultuuri suurprojekti toetus on toetus Tartu linnas või Tartu linnaga seotult piiritletud ajal avalikkusele suunatult toimuvat kultuurisündmust või -sündmuste sarja korraldavale juriidilisele isikule.
Kultuuri suurprojekti toetuse suurus on 5001 kuni 50 000 eurot. Hindamiskomisjon võib teha linnavalitsusele ettepaneku anda linna kultuurielu oluliselt rikastavale üksikule rahvusvahelise mõõtmega suurprojektile toetust kuni 70 000 eurot.
Kultuuri suurprojekti toetus antakse taotlemisele järgnevaks kalendriaastaks. Taotlus tuleb esitada kalendriaasta 1. oktoobriks (k.a).
Kultuuri suurprojekti toetuse saamise eeldus on oma- või kaasfinantseeringu olemasolu vähemalt 30% projekti kogumaksumusest. Omafinantseering võib olla vabatahtlik töö, mille rahaline väärtus arvestatakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast lähtudes.
Kultuuriprojekti toetust võib saada taotletud mahus või vähendatud mahus. Toetussumma vähendamisel kuni 20% on toetuse saajal kohustus ellu viia kogu projekt kirjeldatud mahus, rohkem kui 20% vähendamise korral tuleb muudatused kultuuriosakonnaga kooskõlastada.
Kultuuri suurprojekti toetuse taotlust hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:
-
kultuuriprojekti vajalikkus ja üldeesmärgi selgus (30 p);
-
alameesmärkide, tegevuste ja mõõdikute loogilisus ning asjakohasus (30 p);
-
projekti elluviijate võimekus (15 p);
-
teavitusplaani asjakohasus (10 p);
-
kogueelarve realistlikkus ja plaanid riskide maandamiseks (15 p);
-
kultuuri suurprojektidel prioriteedile vastavuse põhjendus (10 p).
Hindamiskomisjon on kinnitanud kultuuri suurprojektidele kolm prioriteetset eesmärki, mille täitmisel on hindamisel võimalik saada lisaks 10 punkti. Prioriteedid on järgnevad:
-
projekt arendab rahvusvahelist valdkondlikku koostööd Tartu kultuuriorganisatsioonide/loovisikute seas;
-
projekt populariseerib uuenduslikul moel kultuuri linnaruumis;
-
projekt viib kokku erinevad sihtrühmad (rahvused/põlvkonnad vms) omavaheliseks sisuliste tegevustega koostööks.
Toetuse andmist reguleerib Tartu Linnavolikogu 17.04.2019 määrus nr 59 “Kultuuri valdkonna toetused”
Vaata lisaks:
Lisainfo: Liis Kägu, kultuuriosakonna peaspetsialist, Liis.Kagu@tartu.ee, 5884 6288
Kultuuri väikeprojekti toetus
Kultuuri väikeprojekti toetus on toetus Tartu linnas või Tartu linnaga seotult piiritletud ajal avalikkusele suunatult toimuvat kultuurisündmust või -sündmuste sarja korraldavale juriidilisele isikule.
Kultuuri väikeprojekti toetuse suurus on 500 kuni 5000 eurot (k.a).
Kultuuri väikeprojekti toetust on võimalik esitada kolmel korral aastas:
-
1. detsembril (k.a) sündmustele, mille algusaeg jääb vahemikku veebruar kuni juuni;
-
1. mail (k.a) sündmustele, mille algusaeg jääb vahemikku juuli kuni oktoober;
-
1. septembril (k.a) sündmustele, mille algusaeg jääb vahemikku november kuni jaanuar.
NB! Seoses piiratud eelarveliste vahenditega jääb 2022. aastal avamata kultuuri väikeprojekti toetuse kolmas voor. Kultuuri väikeprojektide teine voor on 2022. aastal erandkorras mõeldud projektidele, mille algusaeg jääb vahemikku juuli 2022 kuni jaanuar 2023. Voor avatakse kaks kuud enne tähtaega ning tähtaeg on 1. mai 2022.
Kultuuri väikeprojekti toetuse saamise eeldus on oma- või kaasfinantseeringu olemasolu vähemalt 10% projekti kogumaksumusest. Omafinantseering võib olla vabatahtlik töö, mille rahaline väärtus arvestatakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast lähtudes.
Kultuuriprojekti toetust võib saada taotletud mahus või vähendatud mahus. Toetussumma vähendamisel kuni 20% on toetuse saajal kohustus ellu viia kogu projekt kirjeldatud mahus, rohkem kui 20% vähendamise korral tuleb muudatused kultuuriosakonnaga kooskõlastada.
Kultuuri väikeprojekti toetuse taotlust hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:
-
kultuuriprojekti vajalikkus ja üldeesmärgi selgus (30 p);
-
alameesmärkide, tegevuste ja mõõdikute loogilisus ning asjakohasus (30 p);
-
projekti elluviijate võimekus (15 p);
-
teavitusplaani asjakohasus (10 p);
-
kogueelarve realistlikkus ja plaanid riskide maandamiseks (15 p).
Toetuse andmist reguleerib Tartu Linnavolikogu 17.04.2019 määrus nr 59 “Kultuuri valdkonna toetused”
Vaata lisaks:
Lisainfo: Liis Kägu, kultuuriosakonna peaspetsialist, Liis.Kagu@tartu.ee, 5884 6288
Spordiprojekti toetus
Toetuse andmise eesmärgid on:
-
propageerida tervislikke eluviise ning suurendada liikumisharrastajate osakaalu;
-
soodustada Tartus saavutusspordisündmuste toimumist, et pakkuda saavutussportlastele võistlemisvõimalusi ja publikule sporti kui atraktiivset vaatemängu;
-
tutvustada eelkõige lastele ja noortele erinevaid spordialasid, korraldades Tartu linnas meistrivõistlusi ning koolidevahelisi karikavõistlusi;
-
luua Tartu sportlastele võimalusi osaleda rahvusvahelistel võistlustel ning edendada koostööd sõpruslinnadega;
-
toetada kõrge tasemega traditsiooniliste sportmängude võistkondi.
Taotluse esitamise tähtaeg on 01.09 (k.a). Toetust antakse taotluse esitamisele järgneva aasta spordiprojektide teostamiseks. Alla 1000 euro suuruse toetuse taotlemiseks võib taotluse esitada kultuuriosakonnale aastaringselt. NB! Seoses eelarveliste vahendite lõppemisega on alates 24.03.2022 jooksva aasta spordiprojektide taotlusvoor suletud.
Toetust ürituse korraldamiseks võib taotleda juriidiline isik, kes on kantud Eesti spordiregistrisse.
Toetuse andmist reguleerib Tartu Linnavolikogu 30.06.2016 määrus nr 118 "Spordi valdkonna toetused"
Lisainfo: Liis Kägu, kultuuriosakonna peaspetsialist, Liis.Kagu@tartu.ee, 5884 6288
Noorsootöö projektitoetus
Noorsootöö projekti toetamise eesmärk on luua võimalusi Tartu noorte ettevõtlikkuse, loovuse, omaalgatuse ja ühistegevuse arendamiseks. Noorsootöö projekt on Tartu noortega koostöös korraldatav ja Tartu noortele suunatud sündmus või sündmuste sari.
Toetus antakse taotlemisele järgnevaks kalendriaastaks. Taotlus tuleb esitada kalendriaasta 1. septembriks (k.a).
Noorsootöö projekti raames toetatakse noortele suunatud ja noori korraldajatena kaasava ümarlaua, kohtumise, kampaania, töötoa, infopäeva ja muu sündmuse korraldamist ja läbiviimist.
Noorsootöö projektile toetuse saamise eelduseks on oma- või kaasfinantseeringu olemasolu vähemalt 25% ulatuses projekti kogumaksumusest. Omafinantseeringuks võib olla muuhulgas vabatahtlik töö.
Toetuse andmist reguleerib Tartu Linnavolikogu 25.06.2015 määrus nr 77 "Noorsootöö valdkonna toetused"
Vaata lisaks:
Lisainfo: Helen Siska, noorsootöövaldkonna juht, helen.siska@tartu.ee, 736 1365.
Mobiilsustoetus
Toetuse eesmärk on soodustada Tartu kultuuri valdkonna rahvusvahelistumist ja arengut, erialaste eesmärkide saavutamist ning uute teadmiste ja kogemuste omandamist välisriikides või nende toomist Tartusse.
Mobiilsustoetuse taotlust saab esitada jooksvalt. Toetuse taotlus tuleb esitada vähemalt üks kuu enne välislähetuse toimumist või eksperdi toomist Tartusse.
Mobiilsustoetus jaguneb mobiilsustoetus välislähetuseks ja mobiilsustoetus väliseksperdi toomiseks Tartusse.
Mobiilsustoetus välislähetuseks
Toetus on suunatud mittetulundusühingutele või sihtasutustele oma nimetatud esindaja lähetamiseks väljaspool Eestit toimuvale sündmusele või tegevusele eesmärgiga arendada lähetatava võimeid või anda talle võimalus eneseteostuseks, esindada mittetulundusühingut või sihtasutust või Tartu linna ning luua sellega kontakte oma valdkonnas või edendada rahvusvahelist koostööd.
Välislähetus peab vastama järgmistele kriteeriumitele:
1) sündmus, millele isik lähetatakse, on valdkonnas tunnustatud, kõrgetasemeline või sellele pääsemine eeldab eelnevaid saavutusi;
2) tegevus, mida lähetusel tehakse, toob lähetatavale, mittetulundusühingule või sihtasutusele, valdkonnale või Tartu linnale olulisi uusi teadmisi, tunnustust või võimaldab algatada, arendada või jätkata olulist rahvusvahelist koostööd.
Toetust antakse isiku eest, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud Tartu linn. Kui mobiilsustoetust välislähetuseks antakse võistkonna või kollektiivi lähetamiseks, antakse toetust ka võistkonna või kollektiivi liikmete eest, kelle elukoht ei ole Tartu linn, kui nende osalemine on oluline lähetuse eesmärgi saavutamiseks. Alates 2021. aastast antakse ühe isiku, võistkonna või kollektiivi eest mobiilsustoetust ühes kalendriaastas kuni kolm korda.
Mobiilsustoetust makstakse maksimaalselt 10 inimese eest ühe lähetuse kohta.
Toetusmäär ühe isiku kohta on:
1) 100 eurot - Läti Vabariik, Leedu Vabariik, Soome Vabariik, Rootsi Kuningriik ning Venemaa Föderatsiooni Pihkva ja Leningradi oblast);
2) 200 eurot - muu Euroopa või Venemaa Föderatsiooni Euroopa osa (v.a Pihkva ja Leningradi oblast);
3) 300 eurot - muud riikidvõi Venemaa Föderatsiooni osas, mis jääb väljapoole Euroopat.
Mobiilsustoetus väliseksperdi toomiseks Tartusse
Väliseksperdi Tartusse toomise mobiilsustoetuse saamiseks peab välisekspert olema kultuuri, noorsootöö või spordi valdkonnas tunnustatud.
Ühe väliseksperdi Tartusse toomiseks saab toetust kuni kaks korda aastas.
Väliseksperdi korraldatavad tegevused peavad vastama järgmistele kriteeriumitele:
1) väliseksperdi juhtimisel või osalusel korraldatakse Tartus koolitus, meistriklass, seminar või muu osalejate arengut toetav sündmus, mille otseste kasusaajate arv on suurem kui 10 inimest.
2) väliseksperdi juhendamisel või osalusel läbi viidavad tegevused peavad toimuma vähemalt kahel päeval ja kestma kokku vähemalt 8 astronoomilist tundi.
Toetusmäär ühe väliseksperdi Tartusse toomiseks on:
1) 200 eurot - väliseksperdi elukoht on Läti Vabariik, Leedu Vabariik, Soome Vabariik, Rootsi Kuningriik ning Venemaa Föderatsiooni Pihkva ja Leningradi oblast;
2) 400 eurot - väliseksperdi elukoht on mujal Euroopas või Venemaa Föderatsiooni Euroopa osas (v.a Pihkva ja Leningradi oblast);
3) 600 eurot - väliseksperdi elukoht on muus riigis või Venemaa Föderatsiooni osas, mis jääb väljapoole Euroopat.
Toetuse andmist reguleerib Tartu Linnavolikogu 04.12.2020 määrus nr 122 "Mobiilsustoetus"
Lisainfo: Ave Paul, kultuuriosakonna spetsialist, Ave.Paul@tartu.ee, 506 1974