Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tunnustab

Tartu linn peab meeles nii Tartus elutöö teinud väärikaid ja tunnustatud tartlasi, Tartule suurte saavutustega au ja kuulsust toonud linlasi kui ka kõige väiksemaid linnakodanikke, kes on Tartus alles oma esimesi elukuid veetmas. Linnavalitsus annab aumärke ja aukirju, istutab tammesid, paigaldab nimelisi pargipinke ning jagab hõbelusikaid.

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I k
Tel 1789
 

suurtahed.jpg

Tartu aukodanikud

Tartu linn tunnustab oma auväärseid linnakodanikke Tartu linna aukodaniku nimetuse andmisega (tiitliga kaasneb aumärk Tartu Suurtäht), Tartu Tähe, Tartu medali, aukirja ja tänukirja andmisega.  Aukodaniku tiitel ja Tartu Tähed antakse pidulikult üle igal aastal enne vabariigi aastapäeva. Tartu medaleid antakse Tartu linna päeval (29. juunil) või mõnel muul pidulikul sündmusel.

 

Vaata lähemalt

2015tammik_norakutti_.jpg

Tartu tammik

Tartu tammik asub vahetult Ihaste linnaosa naabruses Lammi tänava ääres. Tammikusse istutasid 14. septembril 2007. aastal esimesed puud Tartu linnapead, aukodanikud, keskkonnaminister ja sõpruslinna Tampere esindajad. Kokku istutati 36 tamme. Tartu tammiku idee autor on Tartu endine linnapea Laine Jänes (hiljem Laine Randjärv). Edaspidi on Tartu tammikusse istutanud nimelise tamme uued aukodanikud, linnapead, sõpruslinnad ja kõrgkoolid.

 

Vaata lähemalt

hobelusikas.jpg

Sündivate tartlaste meelespidamine

Sündivate tartlaste meelespidamiseks kingib linnavalitsus alates 2005. aastast kõigile väikestele tartlastele Tartu vapiga hõbelusika. Lusikas antakse üle selleks korraldatud vastuvõtul raekoja saalis. Vastuvõtud toimuvad kord kuus raekoja saalis ja sinna kutsutakse 7–8-kuused lapsed.

 

Hõbelusika annab reeglina üle Tartu linnapea.

 

Vaata lähemalt

pargipink.jpg

Nimeline pargipink

Nimelise pargipingiga on kõigil Tartu linna kodanikel, organisatsioonidel ja ettevõtetel võimalus avaldada austust tublidele tartlastele. Linn annab kõigile soovijaile võimaluse nimetada Peeter Põllu pargis üks pargipink kellegi tunnustamiseks, austusavalduseks või mälestuseks. Peeter Põllu parki on võimalik paigaldada kuni 15 pinki. Kui esimesed 15 pinki saavad nimeliseks, siis laiendab linn nimeliste pinkide projekti muudele atraktiivsetele aladele.

 

Vaata lähemalt

kuldpulm.jpg

Kuldpulmapaaride austamisüritus

Kuldpulmapaaride austamisüritus toimub traditsiooniliselt Tartu linna päeval, 29. juunil Salemi kirikus. See on saanud kenaks ja südamlikuks traditsiooniks, millega Tartu linn tänab inimesi, kelle 50 aastat püsinud abielu on eeskujuks kõigile peredele.

 

Vaata lähemalt

 

Viimati muudetud 15.12.2020