Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Roti aasta algus toob Tartus raekoja platsile jääskulptuuri ja 120 rahvatantsijat

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

plakat

23. jaanuar 2020 / Saabuval laupäeval tähistab Tartu alanud valge metallroti aastat jääroti paigaldamisega raekoja platsile.

25. jaanuaril kell 17 avatakse Põvvat Kama jääskulptuur lühikese tseremooniaga, mis seob hiinapärase draakoni- ja lõvitantsu süidiga eesti oma tantsudest.
Uue aasta tervituse edastab Tartu vastne linnakirjanik Carolina Pihelgas.

Tartus on tavaks järgida idamaade kalendrit alanud aastat sümboliseeriva looma jääst skulptuuri paigaldamisega linnasüdamesse. Skulptuuri valmimist ja saabumist tähistava tseremoonia lavastab sellel aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi tantsuansambli Tantsutallad kunstiline juht Uve Saar, kes võtab endaga laupäeval kaasa ligikaudu 120 rahvatantsijat ning seob süidi eesti tantsudest hiinapärase draakoni- ja lõvitantsuga.

Laupäeval üles astuva tantsuansambli ladinakeelne moto – Gens una sumus et in omnia parati (e k oleme üks pere ja kõigeks valmis) – kinnitab, et väljakutse ehk koos esinemine on just õige tantsurühma õlul. Nimelt on Eesti draakoni- ja lõvitantsijate juhendaja Tauri Buschi sõnul draakoni- ja lõvitantsutraditsioonil hiina uusaastapidustustel äärmiselt oluline osa.
Draakon on sõbralik, tark ja jumalik olend – sümbol, kelle nägemine toob inimestele tulevaks aastaks õnne ja edu. Lõvide rolliks aga on peletada eemale kurjad vaimud, kes võiksid õnne ja jõukuse peredelt minema viia. Seetõttu näeb mõlemaid Hiinas esinemas traditsioonilistel pidustustel, aga ka ettevõtete avamistel, pulmades ja muudel erilistel puhkudel.
Eesti draakoni- ja lõvitantsu meeskond koostöös Spordiklubi Julgetega alustas draakonitantsu harjutamist 2011. aastal, Tartus on nad külas teist aastat järjest.

Viimati muudetud 23.01.2020