Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna algasid Tartu Linna Noortevolikogu valimised

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

poster

15. jaanuar / 15.-17. jaanuaril on Tartu noortel teist aastat järjest võimalus anda hääl Tartu Linna Noortevolikogu valimistel.

Noortevolikogu valimise õigus on noorel, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tartu linn ja kes on valimiste toimumise hetkel 14-20aastane. Igal hääletajal on üks hääl. Kandidaatidega saab tutvuda infosüsteemis Volis, kus toimub ka elektrooniline hääletus. Hääletada saab ka raekoja infokeskuses 15.-17. jaanuaril kell 9-17 isikut tõendava dokumendi alusel.

Linnavalitsuse poolt koordineerib noortevolikogu tööd Tartu noorsooteenistuse peaspetsialist Airi Park. Tema hinnangul oli esimese noortevolikogu koosseisu suurim õnnestumine kaasava eelarve hääletusel osalemise võimaluse laiendamine. Alates sügisest 2019 saavad kaasavat eelarvet hääletada ka 14- ja 15-aastased - varem oli see võimalus vähemalt 16-aastastel linlastel. "See näitab, et kui noored võtavad asja ette ja soovivad midagi ära teha, siis on see ka võimalik," ütles Park. Praeguse noortevolikogu liige Trinity Liisa Lota Kannus lisas, et noortevolikogu liikmeks olemine annab hea põhja linnavalitsemise ja ühiskonna teemade mõistmiseks.

Rohkem infot: www.tartu.ee/noortevolikogu

Lisainfo: Airi Park, noorsooteenistuse peaspetsialist, tel 736 1353

Viimati muudetud 17.01.2020