Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus lõpetab kuldmedaliga 56 gümnasisti

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lõpetajad Foto: Ruudu Rahumaru

16. juuni 2022 / Tänavu lõpetab Tartus gümnaasiumi 56 kuldmedalisti ja 53 hõbemedalisti ning kiituse pälvib 56 kutsekeskharidust omandanud noort. Tänuks heade õpitulemuste eest tunnustab Tartu linn kuldmedaliga lõpetanud noori 200-eurose stipendiumiga ning hõbemedaliga ja kiitusega lõpetanuid 150-eurose stipendiumiga.

"Selle aasta lõpetajate eeskujulik medalisaak on võrreldav viimaste aastate silmapaistvate tulemustega ja näitab Tartu koolide jätkuvat head taset. Õnnitlen kõiki tublisid lõpetajaid, aga ka õpetajaid ning teisi haridustöötajaid, kes innustavad meie noori suurtele tegudele," ütles linnapea Urmas Klaas.

Linnapea Urmas Klaas ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Jarno Laur tervitavad Tartu ja Tartumaa tublisid koolilõpetajaid pidulikul vastuvõtul reedel, 17. juunil kell 14.00 Eesti Rahva Muuseumi viinaköögis.

Ürituse kunstilise kontseptsiooni üks autoreid on 2021. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi (HTG) kuldmedaliga lõpetanud Berta Ly Tepaskind. Koolilõpetajate nimel saab sõna HTG tänavune kuldmedalist Jonathan Darvish-Kojori. Toitlustust pakub Tartu Rakenduslik Kolledž.

Tartu koolide tublide lõpetajate kohta leiab rohkem infot: www.tartu.ee/medalistid.

Lisainfo: Tartu LV haridusosakonna hariduskorralduse peaspetsialist Karin Pihl, 736 1421, 5345 0763, Karin.Pihl@tartu.ee.

Viimati muudetud 17.06.2022