Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Hämeenlinna

Tartu on avatud rahvusvaheline linn, kus aegade lood on väärtus, kaasaeg selle osa ja tulevik selle väljund.

Avalike suhete osakond
Jaani 7, 51007 Tartu
736 1345
 

Tartu ja Hämeenlinna koostöösuhted

Hämeenlinna on Tartu partneriks Põhjamaade sõpruslinnade ühenduse kaudu alates 1991. aastast. Sellesse võrgustikku kuulub koos Tartuga kokku 6 linna. Kõik linnad kohtuvad iga kahe aasta järel ühisel kokkutulekul ühes kuuest linnast.

 

Hämeenlinna linnapea Tapani Hellstén on Tartu sõpruslinnade rahvusköökide päevadel osalenud kahel korral, toimetades Big Ben Pubi köögis. Big Ben Pubi esindajad käisid aga toitu valmistamas Hämeenlinna aastapäeva tähistamisel 2009. aasta jaanuaris.

 

2011. aasta sügisel käivitasid Tartu, Tallinna ja Rakvere linnavalitsused koostöös kolme Soome linna, Helsingi, Kotka ja  Hämeenlinnaga Euroopa regionaalarengufondi Kesk-Läänemere Interreg IVA programmi raames ökoprojekti „Üheskoos parema keskkonna eest“. Korraldati koolitusi ökotugiisikutele ning selgitati kontorite keskkonnasõbralikuks muutmise võimalusi, muuhulgas näiteks printerite kasutamise vähendamist, jäätmete liigiti kogumist, digiasjaajamist.

 

Tartu medali kavaler Hämeenlinnast on:

 

  • Kari Kolehmainen − Hämeenlinna linnavalitsuse avalike ja välissuhete juht. Tema eestvõttel ja toel on Tartu saanud väärtuslikke kogemusi oma Soome kolleegidelt noorsootöö, sotsiaalabi, kohtusüsteemi, meditsiini, muuseumite, kohaliku valitsemise, kultuuri ja arhitektuuri valdkonnas. Tema kaasabil on põhjamaade linnu tutvustatud nii Hämeenlinna kodulehel kui ka Soome kohalikus meedias.

 

Vaata veel

Hämeenlinna linn

Kari Kolehmainen

Viimati muudetud 21.04.2017