Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Konrad Mägi mälestusmonumendi ideekonkurss

Konrad Mägi mälestusmonumendi ideekonkurss

Konrad Mägi on jätnud olulise panuse Eesti kultuuriruumile; ideekonkurss otsib lahendust monumendile, millega mälestus avalikus ruumis markeerida. Tartu kesklinna rajatav Konrad Mägi mälestusmonument peaks olema nüüdisaegse lähenemisega ning väljendama Konrad Mägi loomingus olulisi märksõnu (irratsionaalsus, modernism, eksistentsiaalsed otsingud jms).

Ideekonkursi eesmärk on selgitada välja ideekonkursi võitja ning sõlmida tema pakutud võistlustöö alusel RHS § 49 lõike 6 ning § 128 lg 1 p 1 kohaselt hankeleping, millega tellitakse Konrad Mägi mälestusmonumendi projekteerimine ja teostamine (sõltuvalt teose liigist).

Konkursiala asub Raekoja platsil Raekoja plats hoone 8 lähistel. Hoones tegutseb ka 1988.a. loodud Konrad Mägi ateljee nimeline maalistuudio. Stuudio on rajatud ruumi, mis oli Mägi viimane elukoht, kus ta maalis ja õpetas 7 aastat. Stuudiosse pääseb hoone keskmisest peauksest.

Konrad Mägi. Capri. 1922-23.
Konrad Mägi. Capri. 1922-23.

Ideekonkurss algab 10.03.2021 a. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 12.05.2021 kell 15:00, aadressil Küüni 5, III korrus.

Zürii koosseis:  žürii esimees Tõnis Arjus, linnaarhitekt; Enn Kunila, Konrad Mägi Sihtasutus; Anne Rudanovski, Pallase skulptuuriosakonna juhataja, Eesti Kujurite Ühenduse esindaja; Joanna Hoffmann, Tartu Kunstimuuseumi direktor; Jana Huul, skulptor, Eesti Kujurite Ühenduse esindaja.

Kontaktisik ideekavandi realiseerimise asukoha objektiga tutvumiseks on Anna-Liisa Unt, Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt-spetsialist.

 

Ideekonkursi preemiad:
1. koht 7000 eurot;
2. koht 4000 eurot;
3. koht 3000 eurot.

Juhul kui võistlusele laekub vähem kui viis tööd, on žüriil õigus võistlus läbikukkunuks tunnistada.

Hanke materjalid on kättesaadavad https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/

Viitenumber: 234037

 

Lähteülesanne

Lisad:

Raekoja plats 8 vaade

Raeplats A3 1:500

Raeplats trassidega (dwg fail)

Raeplats trassidega 1:500

Raeplats trassidega 1:1000

Fotod

TÄIENDATUD! Alusmaterjalide hulka on lisatud mahult kompaktsem DWG alus ning mõõtudega versioonid fassaadi vaatejoonisest.

Geoalus

Fassaadijoonis - pdf, dwg

Viimati muudetud 05.04.2021