Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Päevakeskused

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
7361 300
 

Päevakeskused eakatele ja puuetega inimestele

Anne Päevahooldekeskus

Asub aadressil Kaunase pst 22  I korrusel.

Anne Päevahooldekeskus on vaimse tervise probleemidega eakatele päevast hooldeteenust pakkuv keskus. Anne Päevahooldekeskus on SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse päevakeskus, teenuse osutamist rahastab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.

Teenusele suunamiseks  tuleb Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale (Raekoja plats 3, tuba 103; e-post: Raili.Metsalu@raad.tartu.ee) esitada vabas vormis avaldus ja perearsti tõend.

Keskuses toimub eakate hoid igapäevaselt kella  8.00–18.00. Päevakeskuses viibivatele eakatele on tagatud järelevalve ja toitlustamine. Eaka päev struktureeritakse, tutvustatakse päevakajalisi uudiseid, toimub mälutreening. Eakas tasub ise toidu eest 4 € päevas (supp 1 €, praad 1,5 € ja magustoit 1,5 €). Võimalusel korraldatakse eaka transport päevakeskusesse. Transpordi maksumus edasi -tagasi on 2 eurot ehk kodust päevakeskusesse on 1 euro ja päevakeskusest koju 1 euro.

Päevakeskus Kalda

Asub aadressil Kaunase pst 22 II korrusel.

Päevakeskus Kalda on Tartu linna allasutus.

Päevakeskus Kalda pakub eakatele päevast huvitegevust oma ruumides.  Päevakeskuses on saal, kööginurk, interneti kasutamise ja ajalehe lugemise võimalus, käsitööruum. Päevakeskuses tegutsevad huvitegevusringid, sh meeste maleklubi. Tasuliste teenustena pakutakse pesupesemist ja massaaži.

Päevakeskus Tähtvere

Asub aadressil Veski 35.

Päevakeskus Tähtvere on Tartu linna asutus. Päevakeskuse kasutuses olevas hoones asub I korrusel saal, kohvik, ajalehe lugemise ja arvuti kasutamise võimalus, II korrusel asub saun, juuksur ja koolitusruum. Päevakeskuses tegutsevad ringid.

Kodukotus

Asub aadressil Staadioni 48 II korrusel.

Tartu linna pensionäride organisatsiooni Kodukotus eesmärk on kujundada ja säilitada pensionäride aktiivset eluhoiakut, laiendada nende suhtlemisvõimalusi ning hoolitseda nende heaolu eest.

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ostab lepingu alusel Kodukotuselt Karlova ja Kesklinna päevakeskuse teenust. Päevakeskuses tegutsevad ringid ja klubid, olemas on interneti kasutamise võimalus.

Tartu Puuetega Inimeste Koda

Asub aadressil Rahu 8 I korrusel.

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ostab lepingu alusel Tartu Puuetega Inimeste Kojalt Ropka, Variku ja Tammelinna päevakeskuse teenust. Päevakeskuses tegutsevad ringid ja klubid, olemas on internetituba, võimalus lugeda värskeid ajalehti, tasulise teenusena on võimalik kasutada dušši.

Viimati muudetud 05.02.2017