Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Riia ringristmik

Tartu eesmärk on pakkuda keskkonnasõbralikku liikumiskeskkonda, mis arvestab kõiki liikumisviise. Eriti soositakse kergliikluse ja ühistranspordi kasutamist.

Riia ringristmiku rekonstrueerimine

Kavandatavad mahukad ehitustööd puudutavad Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa põhimaanteed ja sellega seonduvat kohalikku tänavavõrku. Töödega tehakse algust 2021. aasta kevadel ning objekt peaks valmima 2023. aastal. Põhjalikuma info leiad Transpordiameti kodulehelt

Liikluskorraldus

Projekt

Riia ringristmikule kavandatakse kolmetasandiline liikluslahendus :

  • kergliiklejatele rajatakse tunnelid;
  • maapinna tasandile jääb Riia tänava liiklus;
  • magistraalliikluse jaoks ehitatakse Võru-Tallinna suunal välja viadukt.

Kahetasandiline riste on kavas rajada praeguse Aardla ringristmiku asemele ning Optika-Aardla-Laseri tänava ristumiskohta planeeritakse ringristmikku.

Tööde kogumaksumus on orienteeruvalt 30 miljonit, millest 27 miljonit jääb Maanteeameti kanda ja ligi 3 miljonit on Tartu linna ja arendajate osa. Linna finantseerida jääb koguja- ja kergliiklusteede rajamine ning tänavate ümberehitus.

Riia ringil läheb ehituseks kõige varem tuleva aasta kevadel, pärast seda, kui on läbi viidud rahvusvahelised riigihanked. Tööd algavad kogujateede ehitusest. Maanteelõigu rekonstrueerimine koos sellel asuvate liiklussõlmede väljaehitamisega kestab orienteeruvalt kaks aastat ja esialgne valmimistähtaeg 2022 lõpp.

Viimati muudetud 10.06.2021