Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

10. mail toimub Tartu koolides liikumispäev

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Heategevusjooks Foto: Aive Urberg

5. aprill / Tartu linna algatusel toimub 10. mail Tartu koolides liikumispäev.

Liikumispäeva eesmärk on teadvustada õpilaste hulgas liikumise olulisust ja suurendada liikumisaktiivsust.

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub kõiki Tartu koole ühinema liikumispäevaga. "Laste vähene liikuvus on suur probleem. Usun, et koolides toimuv liikumispäev aitab probleemi teadvustada ja annab uusi ideid, kuidas laste liikuvust suurendada ja selle abil tervislikke eluviise propageerida."

Tartu koole kutsutakse üles korraldama lastele kehaliselt aktiivset koolipäeva, kus tunnid viiakse läbi liikumist võimaldavaid õppemeetodeid kasutades. Sel päeval soovitatakse korraldada tunde värskes õhus, teha tundides liikumispause, sisustada vahetunde põnevate mänguliste ja tantsuliste tegevustega või leida muid põnevaid viise, kuidas laste kehalist aktiivsust tõsta.

5.-9. klassi lapsi oodatakse samal päeval osalema üle Eesti 26 erinevas paigas toimuvale heategevuslikule teatejooksule. Tartu Raekoja platsil algab jooks kell 14, registreeruda saab kodulehel www.teatejooks.ee kuni 24. aprillini 2018. Teatejooksuga soovitakse nakatada lapsi liikumisrõõmuga, mis annab hea tervise ja tervisliku ellusuhtumise kogu eluks.

Heategevusliku teatejooksu ja liikumispäeva eestvedaja Erik Pallase sõnul näitavad Tartu Ülikooli Liikumislabori uuringud, et Eesti lapsed liiguvad väga vähe ning alla veerandi õpilastest täidab Maailma Terviseorganisatsiooni soovitust – iga päev vähemalt tund aktiivset liikumist. "Olukorra parandamiseks on oluline pakkuda lastele tegevusi, mis pakuvad liikumisrõõmu ja aitavad teadvustada liikumise olulisust. Tartu linna algatatud liikumispäev on selleks hea võimalus."

Lisainfo:
Tartu linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp, Veljo.Lamp@raad.tartu.ee, 516 7559.
Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase, erik@estiko.ee, 502 1766.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 05.04.2018