Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

10 noort tartlast valiti loomingulise suvepraktika stipendiumile

Kunst Foto: Evelin Lumi

10. juuni 2024 / Tänavu suvel toimub pilootprojektina esimest korda loomingulise suvepraktika formaat 16-26aastastele noortele, kes soovivad end arendada ja luua kuue nädala jooksul erinevates huvihariduse valdkondades projekte. Praktikale valiti kümme noort, kes pälvivad 600-eurose stipendiumi.

Loomingulise suvepraktika stipendiumi saajad 2024. aasta suvel on Aurora Mikk (kunst), Sandra-Merys Tasa (muusika), Hedi Lii Riives (tants), Liisa Nurme (kirjandus), Mart Väljamäe (tehnoloogia), Aleksander Erik (filmikunst), Anneli Metsoja (kunst), Marcus Sander (muusika), Stella Seim (muusika) ja Paul Piirimäe (filmikunst).  

“Oli väga palju kõrgetasemelisi taotlusi ning enda tegevusvaldkondades olid suvepraktika projektid ühest küljest ambitsioonikad ja samas ka realistlikud. Loodame näha huvitavaid kunstiprojekte, heliloominguid, luulet ning tehnoloogia valdkonna arendusi. Vahva on näha, et pilootprojektina ellu kutsutud idee on tekitanud noorte seas elevust ning lisaks kõigile teistele suvel toimuvatele tegevustele on lisandunud ka motiveeriv võimalus sahtlisse lükatud huvihariduse projektidelt tolm pühkida ning need ellu viia,” sõnas huvihariduse ja –tegevuse valdkonna juht Mari-Ann Saluste.  

Kokku hindas komisjon 22 taotlust nii kunsti, muusika, tantsu, loodusteaduse, tehnoloogia, kirjanduse, etenduskunsti ja muu üldkultuuri valdkonnas. Noorimad taotlejad olid 16-aastased ning vanimad 23-aastased.  

Stipendiaadid alustavad kohtumisi juuni viimasel nädalal ning koos mentori Sam Schmidti abiga tegeletakse järgneva kuue nädala jooksul projektide arendamisega. Noored saavad oma projekte tutvustada Autovabaduse puiestee noortealal 1. augustil. Suvepraktika lõppeb 2. augustil.  

Lisainfo: Mari-Ann Saluste (huvihariduse- ja tegevuse valdkonna juht), +372 5911 6614, [email protected]

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 10.06.2024