Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

24. novembril toimus Aparaaditehases juba üheteistkümnes Galeriide öö

MTÜ Aparaaditehas pressiteade

11. Galeriide öö Foto: Luisa Greta Vilo

30. november 2023 / Eelmisel reedel leidis aset Aparaaditehases ja seda ümbritseva kvartali galeriipindadel toimuv hilisõhtune kunstiüritus Galeriide öö.

"Galeriide öö on ennast Tartu kunstiskeenes edukalt tõestanud ettevõtmine. Mitu korda aastas on tehas täielikult kultuurihuviliste päralt ning galeriid saavad ühe õhtuga mitusada külastajat vastu võtta, mida ilma sellise ürituseta on tavatingimustes keeruline saavutada. Galeriide öö on suurepärane võimalus ka nendele linlastele, kes muidu kunstigaleriides ei käi või ei ole julgenud käia, sest tühi galerii võib kultuurivõhikule tunduda hirmutav," räägib Galeriide öö peakorraldaja ja Kogo galerii programmijuht Stella Mõttus.

Toimusid erinevad näituste avamised, raamatuesitlused ja töötoad ning külalised said kogunisti 12 näitust külastada. Avatud olid tekstiilikunstniku Aet Ollisaare ja sisekujundaja Madis Liplapi näitus "Pelgupaik", tänavakunstiku ja kuraatori Stina Leegi isikunäitus "Mina olin siin", Anneli Ivaste ja Kristel Schwede fotonäitus "On sügis, on kevad", ukraina kunstniku Alina Kleytmani dokumentaalne isikunäitus "Vägivalla lõputu sära", Tiina Tiituse joonistuste näitus "Mäletamata hetked" ning Maria Marmori interaktiivne digimaalide näitus "Wabi-Sabi" ja maalikunstniku Alisa Vasina illustratsiooninäitus "Kunst on moes", Art & Tonicu hüpiknäitus meestekuu puhul, Joonas Ahtikallio näitus ja taimemuusika installatsioon "Pimeä puutarha", Pragi mininäitus, Tartu linna teemaline interaktiivne grupinäitus "Teed" ning Anti Saare värske raamatu "Puu põndakul" joonistuste näitusmüük. Lisaks Deepdance Company kestvus-performance "Kõik muutub, kui vaatad", peosarjast inspiratsiooni saanud audiovisuaalne üritus "Anomaaliad" ja aset leidsid ka eesti-, inglise- ja ukrainakeelsed tuurid. 

"Kolm aastat tagasi ei osanud arvata, et üritusest korralik minifestival välja sirgub. Samas Tartu puhul pole see üllatav, võttes arvesse seda kunstigaleriide hulka, mis meil siin on," sõnab Mõttus. 

Järgmine Galeriide öö toimub juba 1. märtsil kell 18–23. 

Viimati muudetud 30.11.2023