Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

29. juunil tähistatakse Tartu linna päeva

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Linna päev Foto: Eva Maria Tartu

28. juuni 2023 / Neljapäeval, 29. juunil tähistatakse Tartu linna päeva rohkete kontsertide, etenduste, jalutuskäikude ja tänuüritustega. Päev lõpeb Vabaduse puiesteel toimuva suurejoonelise „Vabaduse galakontserdiga“, kus esineb Harkivi ooperikoor koos tuntud solistidega. Linna päeval saab alguse ka sellesuvine Autovabaduse puiestee.

Tartu linna päev algab kell 10, kui linnapea Urmas Klaas pakub Shakespeare’i kohviku terrassil tartlastele hommikukohvi. Päeva jooksul toimub mitmeid mälestus- ja tunnustusüritusi: kell 12 avatakse riigimehe Jüri Uluotsa endisel kodumajal (Õpetaja 12) mälestustahvel, kell 13 antakse linnamuuseumis üle tänavused Tartu linna medalid ning kell 17 tänatakse Karlova kooli Salme tänava hoones kaunimate kodude ja parimate ehitiste omanikke.  

Kell 11 esinevad Vabaduse puiesteel Tartu I Muusikakooli õpilased. Kell 11 avatakse Autovabaduse puiesteel Tartu Noorsootöö Keskuse noorteala, kus on kogu päeva jooksul mitmeid Tartule pühendatud tegevusi ning üheskoos valmib kunstiteos „Minu unistuste Tartu“. Noorteala jääb avatuks kuu aja vältel ja pakub lastele ja noortele erinevaid tegevusi.

Keskpäeval toimub Pirogovi platsil kontsert „Pühakud juubeldavad“, kus Lembit Saarsalu, Tartu Saksikoor ja Big Band Tartu on pannud kokku võimsa saksofoniorkestri ja erikülaliseks on ooperilaulja Priit Volmer.  

Kell 14 algab Vanemuise alumises parklas jalutuskäik Enriko Talvistuga, kes viib uudistama tulevase südalinna kultuurikeskuse alasid.

Traditsiooniliselt toimuvad linna päeval ooperisümbioosid, kus astuvad lavadele kooslused, kes tavaliselt koos ei tegutse. Kell 13 ja 16 toimub Athena keskuses improteatri Impeerium ooperisümbioos „Katse“, kus improvisatsioonikatseid teevad ja uue lavateose loovad näitlejad Merilin Kirbits, Maarius Pärn, Tarvo Krall, laulja Liis Lemsalu ja ooperilaulja Rasmus Kull.

Kell 14 ja 17 toob tantsuteater Fine 5 Tubina saali lavale Menotti lühiooperi “Telefon“, mille lavastavad Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Lavale tulevad tantsijad Olga Privis, Simo Kruusement ja Tiina Ollesk ning ooperilauljad Maria Listra ja Tamar Nugis. Muusikajuht on Piia Paemurru.

Kell 15 ja 18 toob Eesti Rahvusballeti koreograaf-lavastaja Marina Kesler Vanemuise kontserdimaja lavale oma nägemuse Verdi kuulsast ooperist “Rigoletto“. Laval on balletitantsijad Anna Roberta ja Jevgeni Grib ning ooperilauljad Elina Nechayeva ja Rauno Elp. Muusikajuht on Jaan Ots ja kunstnik Reili Evart.

Kell 17.15 ja 18.15 esitletakse Pirogovi platsil luule ja tantsu sümbioosi, mille toob lavale Laureen Laar. Luulet mängivad Annalisa Kesküla, Emma Pastak, Lisanne Joasaar, Lisell Ojamets, Marleen Meister. Luulet esitab Max Rootsmäe. Viiulil saadab Susann-Elisabeth Kisla.

Kell 17.45 esinevad Vabaduse puiesteel Tartu linna moosekandid Taavet Niller ja Villu Talsi.

Linna päeva lõpetab kell 19 Vabaduse puiesteel toimuv kontsert “Tartu 2024 esitleb: Vabaduse galakontsert”. See vabadusest rääkiv kontsert avaldab toetust Ukrainale ja on tänuavaldus neile, kes on ukrainlasi keerulistel aegadel  aidanud. Laval on Harkivi riikliku ooperi- ja balletiteatri ooperikoor, tänavune eurolaulja Alika Milova, ooperilauljad Mirjam Mesak, Elena Bražnik, Janne Ševtšenko ja Reigo Tamm ning dirigent Aleksandr Bražnik koos Pärnu Linnaorkestriga.  Galakontserdist teeb ülekande Eesti Televisioon.

Tartu linna päeva galakontserdiga avatakse ka tänavune Autovabaduse puiestee.

Nii Tartu linna päeva kui Autovabaduse puiestee programmi leiab kodulehelt https://tartukorraldab.ee

Lisainfo: Tartu linna päeva peakorraldaja Reigo Tamm, tel 5558 3254.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 30.06.2023