Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

AGA SUL ON TERVE ÕUN. PallasFoto tudengite näitus galeriis Pallas

Galerii Pallas pressiteade

13. jaanuar 2023 / Teisipäeval, 17. jaanuaril kl 15 avatakse galerii Pallas projektiruumis Pallase fotograafiaosakonna teise kursuse tudengite omanäolisele arhitektuurikäsitlusele keskenduv näitus. Projektis osalevad Mairi Korkka, Anette Laius, Signe Oidekivi, Enlil Sonn, Olev Mihkelmaa ning Kaimar Tauri Tamm. Ruumiloomet, vormi ning segadust ja korda keskkonnas analüüsiv väljapanek esitleb üliõpilaste arhitektuurifotograafia kursuse raames tehtud tööde paremikku.

Erineva tausta, kogemuse ja väljaõppega tudengid ühendavad jõud, et luua ekspositsioon, kust võib leida nii igapäevatoimetuste teele jäävaid arhitektuuridetaile kui ka arhitektoone ja vaatepunkte, mida nii tihti ei kohta. Fotograafid mõtestavad lahti enda nägemust elust ja ilmast ning just erinevate autorite koostöö ja üksikute tööde vormistamine ühtseks näituseks on põhjus, miks väljapanek võiks imponeerida igaühele – nii mõnigi võib fotode hulgast leida endaga sarnase maailmavaate. Arhitektuuriobjektide lahendamiseks ning nende käsitlemiseks peab olema mingi alguspunkt – ütleme, et see on õun. Täielikku tühjust kujutada pole võimalik – vähemalt on sul terve õun. Õun – iseenesest nii argine objekt võib olla ruumiloome aluseks, isikupärase lahenduse leidmiseks ning miks mitte ka ideeallikaks.

Tänusõnad tudengites arhitektuurifoto pisiku tekitanud (ning olemasolevat julgustanud) õppejõule Andrus Kannelile ning kontseptuaalset, ruumi analüüsivat mõtlemist arendanud Vallo Kalamehele. 

Lisainfo:

Enlil Sonn
+372 5332 1979
[email protected]

Galerii Pallas
[email protected] 
+372 734 9954 
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

Viimati muudetud 13.01.2023