Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

AHHAA tähistab tarkusepäeva 26 meetri pikkuse kringliga

AHHAA teaduskeskuse pressiteade

31. august 2023 / AHHAA teaduskeskus küpsetab 1. septembri, tarkusepäeva ja teaduskeskuse sünnipäeva puhul külastajatele keskuse ajaloo pikima kringli.

Küpsetise kogupikkuse määras teaduskeskuse vanus. Nimelt ühtib tarkusepäev ka AHHAA sünnipäevaga – täpselt 26 aastat tagasi alustati Tartu Ülikoolis Tiiu Silla eestvedamisel teaduskeskuse projektiga. Juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul pole aastate jooksul hetkekski sihti silme eest lastud: „AHHAA on olnud algusest peale kogu aeg muutumises, kuna see on meie üks peamisi tegutsemise suundasid. Ahhaa-elamus iseenesest tähendab ju, et üllatume uute teadmiste saamisest. Seega on meie ülesanne kogu aeg ise uusi teadmisi hankida ja neid külastajatega jagada“. 

„AHHAA põhiülesanne on muuta uute teadmiste omandamine kaasahaaravaks. Teaduse roll Eesti suguses väikeriigis on äärmiselt oluline, et oleksime maailmas konkurentsivõimelised. Huvi äratamine juba lapseeas uute teadmiste omandamise vastu on suur ülesanne, mida täidame rõõmuga. Usun, et AHHAA roll selles vallas ainult kasvab. Planeerisime ju majagi algselt 100 000-le külastajale aastas, kuid avamisest saadik on seda külastanud iga aasta pea topelt koguses inimesi,“ ütles Kolk. 

Kaks suurt tähtpäeva ühel päeval annab keskusele võimaluse päeva suurelt tähistada. 26 meetri pikkuse tasuta kringli kõrvale pakutakse külastajatele limonaadi ja jäätist, mõlemat keskuse vanusele kohaselt 260 tükki. Samuti kestavad 1. septembril kõik teadusteatrid ja töötoad täpselt 26 minutit, sümboliseerides AHHAA 26 aastat kestnud teekonda teaduse populariseerimisel. Lisaks on sünnipäeva ja tarkusepäeva puhul kõik piletid 26% soodsamad. 

Rohkem infot 1. septembri päevakavast AHHAA kodulehelt

Viimati muudetud 31.08.2023