Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Angry Birds'i looja Peter Vesterbacka tutvustab Tartu start-up- ja ettevõtluskogukonnale uusi võimalusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Peter Vesterbacka Foto: Arttu Karvonen

2. oktoober 2018 / Kolmapäeval ja neljapäeval külastab Tartut Soome tuntud ettevõtja Peter Vesterbacka.

Vesterbacka on mobiilimängu „Angry Birds“ looja ja Põhja-Euroopa suurima tehnoloogiakonverentsi Slush üks eestvedajatest.

Kahepäevase visiidi eesmärgiks on tutvustada Tartu start-up-kogukonnale, haridusasutuste esindajatele ja kohalikele ettevõtjatele innovaatilisi haridus- ja ärivõimalusi ning kasvatada koostööd Soome ja Eesti riigi vahel.

Peter Vesterbacka sõnul on ta Tartu start-up- ja ettevõtluskeskkonna kiire arengu kohta palju positiivset kuulnud ja seetõttu on tal väga hea meel, et saab Tartuga lähemalt tutvuda. „Kui arvestada Tartu tugevat kogukonnavaimu ja kõrgetasemelisi haridusasutusi, siis on linnal kindlasti palju potentsiaali rahvusvaheliseks äritegevuseks ning seda eriti Aasias,“ sõnas Vesterbacka.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et Peter Vesterbacka visiit loob kindlasti mitmeid huvitavaid võimalusi Tartu ja Soome vaheliseks koostööks. "Usun, et kohtumine eduka ettevõtjaga inspireerib tudengeid ja ettevõtjaid mõtlema suuremalt - nö kastist välja ning olema seeläbi nutika ettevõtluse teerajajateks.“

Vesterbacka külastab mitmeid Tartu haridusasutusi, kohtub start-up-kogukonna, ettevõtjate, tudengite, kõrgkoolide esindajate ja Tartu linnavalitsuse liikmetega. Vesterbacka peab visiidi käigus ka kolm avalikku loengut, mida saavad kuulama minna kõik huvilised.

Peter Vesterbacka on mitmekülgselt andekas ettevõtja, kellel on pikaajalised kogemused nii rahvusvahelises turunduses kui ka populaarse mobiilimängu „Angry Birds“ brändi- ja ärijuhtimises. Vesterbacka oli võtmeisik mänguarendusfirma Rovio edus. Ühtlasi on ettevõtja olnud seotud ärifestivali Slush käivitamisega, mis on tänaseks kasvanud juhtivaks start-up- ürituseks Soomes ja terves Euroopas. Vesterbacka oli üks Edge seminari algatajatest ning on toetanud Åbo Akademi tudengite võimalusi osaleda Slush ärifestivalil Shanghais.

Vesterbackale on omistatud majandusteaduse audoktori kraad teenete eest ettevõtjana ja rahvusvahelise turunduse teerajajana ning panuse eest Åbo Akademi ülikooli arengusse.

Peter Vesterbacka astub Tartus üles järgmistel avalikel üritustel:
ettekanne 3. oktoobril kell 11.15-11.45 sTARTUp Gaming üritusel
https://startuptalks.ee/
loeng 3. oktoobril kell 18.00-19.30 Tartu Ülikoolis
https://www.tartu.ee/et/kalender/peter-vesterbacka-loeng-big-ideas-and-…
Ettevõtja lugu: Peter Vesterbacka. 4. oktoobril kell 14.00 Tartu Erinevate Tubade Klubis (õpilasfirmade konverentsi raames): https://bit.ly/2NkYTI4

Lisainfo:
Siim Espenberg
Tartu Linnavalitsus/ Ettevõtluse osakond
Tel +372 5262195
Siim.Espenberg@raad.tartu.ee

Viimati muudetud 02.10.2018