Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Anna oma hääl! Aasta kool 2024 rahvahääletusel osaleb Tartu Rakenduslik Kolledž

Haridus- ja Noorteameti pressiteade

Tartu Rakenduslik Kolledž

14. mai 2024 / Alates 13. maist on Novaatori keskkonnas avatud rahvahääletus, mille tulemusel selgitatakse välja aasta kool 2024. aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli, kelle seas on ka Tartu Rakenduslik Kolledž. Hääletamine on avatud 24. maini.

Haridus- ja Noorteameti aasta kooli projektijuhi Merili Kärneri sõnul oli huvi aasta kooli tiitli vastu mitmekesine ja koole kandideeris üle Eesti Jõhvist Kihnuni välja. „Konkursile esitasid oma videod nii suured gümnaasiumid kui ka väikesed maakoolid. Selle aasta konkursi fookusteemaks on mitteformaalse õppe seostamine erinevate õpikogemustega väljaspool tavapäraseid koolitunde ning on rõõm näha, et sõltumata kooli suurusest ja asukohast leitakse ikka võimalusi, kuidas seda teha,“ lausus Kärner.

Aasta kool 2024 žüriiliikme ja aasta kool 2022 tiitli võitnud Läänemaa Ühisgümnaasiumi direktori Gina Metssalu sõnul oli valikut teha paras väljakutse. “Kõik konkursist osa võtvad koolid olid esile toonud ohtralt omanäolisi ja inspireerivaid näiteid sellest, kuidas oma õppetegevust rikastavad. Tõeliselt tore oli tõdeda, et koolirõõmu tõstvaid, kooliperet ühendavaid ja tavapärasest rutiinist väljaulatuvaid põnevaid projekte viiakse läbi igas Eestimaa nurgas- olgu tegemist kooliga pisikeses külas või hoopis suurlinnas. Suurt tunnustust väärivad kindlasti kõik konkursil osalenud koolid,” tõdes Metssalu.

Kokku kandideeris tiitlile 24 kooli. Esmase valiku kõikide saadetud konkursitööde hulgast tegi žürii, kelle poolt antud punktide põhjal selgusid aasta kool 2024 finalistid, kelleks on (tähestikulises järjekorras):

  • Jõhvi Gümnaasium
  • Jüri Gümnaasium
  • Kihnu Kool
  • Paide Gümnaasium
  • Peetri Lasteaed-Põhikool
  • Püha Johannese Kool
  • Raasiku Kool
  • Tartu Rakenduslik Kolledž
  • Vasta Kool
  • Väike-Maarja Gümnaasium

Žüriisse kuulusid muusik ja Setumaa hariduselu edendaja Lenna Kuurmaa, aasta kool 2022 tiitli võitnud Läänemaa Ühisgümnaasiumi direktor Gina MetssaluLaura Kõrvits ERR-ist, Lasse Rihard Sissas Eesti Õpilasesinduste Liidust, Kätlin Valge Haridus- ja Noorteametist ning Maris Raimets Haridus- ja Teadusministeeriumist.

Aasta kooli finalistide videosid näeb alates tänasest ETV hommikusaates „Terevisioon“ ning lisaks saab nendega tutvuda portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 24. maini aadressil https://novaator.err.ee/aastakool

Aasta kool 2024 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Aasta kooli tiitli võitja kuulutatakse välja 3. juunil ETV saate „Terevisioon“ otse-eetris.

Varasematel aastatel on aasta kooli tiitli võitnud Metsküla Algkool, Läänemaa Ühisgümnaasium, Uulu Põhikool, Võru Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium ja Tallinna 32. Keskkool.

Aasta kooli valimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Viimati muudetud 14.05.2024