Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aparaaditehas alustab kogukonnaaia rajamist

lillekast Foto: Mana Kaasik

17. juuli 2019 / Aparaaditehas alustab pühapäeval kogukonnaaia rajamist Saapavabriku hoovi Trükimuuseumi vastu. Aias saavad tasuta istutustünni kõik, kes tunnevad sidet Aparaaditehase ja Kastani tänava piirkonnaga.

Algatajate poolt on muld, kastmisvesi ja töövahendid. Pühapäeval paigaldatakse ühiselt esimesed istutustünnid ja arutatakse edasisi plaane.

Keskkonnateadlikkusega samas rütmis on tartlaste seas kasvanud ka huvi aianduse vastu toidu ja maitserohelise kasvatamiseks aga ka enda ja laste harimiseks, meeldivaks ajaveetmiseks ja uute tutvuste loomiseks. Kogukonnaaia eesmärk on pakkuda huvilistele võimalust väikeses mahus taimekasvatuseks ja samas ka kooskäimiskohta. Aparaaditehase kogukonnaaias saavad kõik huvilised järjekorra alusel tasuta istutustünni, mida saab kasutada ühe hooaja jooksul. Lisaks on plaanis rajada aialava, kus korraldada esinemisi, seminare või muid piirkonna kokkusaamisi.

„Tartlased on taskupargi omaks võtnud, selle üle on meil kõigil hea meel,” tõdeb aia koordinaator Lemmit Kaplinski. „Kogukonnaaiaga proovime pakkuda täiendavat kooskäimisvõimalust piirkonna elanikele ja laiendada Aparaaditehase ruumiloome kogemusi ka hoovist väljapoole.”

Kogukonnaaed paikneb aadressil Kastani 48e, kahe kaarhalli vahel. Läbi aianduse on laiem eesmärk alustada tehase kõrvalhoovi roherevolutsiooni ning muuta tööstuskeskkond mõne aasta jooksul mõnusaks ajaveetmise kohaks.

Lisainfot kogukonnaaia kohta leiab Facebooki grupist „Aparaaditehase kogukonnaaed” või otse koordinaatorilt meiliaadressil [email protected] Tünne on veel võimalik broneerida kuni pühapäevani.

Lisainfo

https://www.aparaaditehas.ee/majalised/aparaaditehase-kogukonnaaed
 
Aia koordinaator
Lemmit Kaplinski
[email protected]
5118619
 

Viimati muudetud 17.07.2019